Версія для друку
Четвер, 17 жовтня 2019 17:45

Як Уряд пропонує оптимізувати чисельність працівників районних державних адміністрацій

Як Уряд пропонує оптимізувати чисельність працівників районних державних адміністрацій

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з питань моделювання мережі публічних сервісів та послуг, перегляду перспективних планів формування територій громад областей й оптимізації структурних підрозділів райдержадміністрацій та граничної чисельності працівників таких підрозділів. Нарада відбулася сьогодні, 17 жовтня 2019 року, за участю тимчасово виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука.

На початку наради Прем`єр-міністр подякував головам обласних адміністрацій, які сформували та надали Уряду оцінки роботи керівників територіальних органів державної влади в розрізі професійності та доброчесності. До слова, ці дані у подальшому будуть враховані у прийнятті кадрових рішень очільниками державних органів влади.

Окрім того, одним з основних питань, які обговорювалися на нараді, став розгляд пропозицій Уряду щодо оптимізації чисельності працівників та структури районних державних адміністрацій. Про бачення робочої групи, яка працювала над оптимізацією, розповів Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет. Саме він очолює цей напрямок роботи.

— Останніх два тижні ми докладно аналізували чим займаються наші колеги на рівні районних державних адміністрацій та як можна оптимізувати їхню роботу. Два основних моменти, на які ми спиралися – це те, які функції РДА дублюються в об’єднаних територіальних громадах, і які неефективні чи загалом непотрібні. На основі ваших рекомендацій, які ми узагальнили, було створено певну пропозицію щодо оптимізації чисельності працівників та структури райдержадміністрацій, – зазначив Дмитро Олександрович.

Отож, у ході аналізу було виявлено 111 функцій, які реалізовують районні державні адміністрації по 11 різних напрямках. До слова, в Україні є 465 РДА. Нагадаємо, раніше Уряд пропонував скоротити штат місцевих державних адміністрацій на 50%, однак після ретельно проведеної роботи з’ясувалося, що в кожному регіоні є свої особливості, тому оптимізація для усіх областей буде різною. Загалом, за попередніми підрахунками, пропонують скоротити 18 147 посад в усій державі. Варто зазначити, що відсоток скорочень коливається від 26% до 39% у різних областях. Для Волині, попередньо, він становитиме 28,43%.

Окрім того, запропоновано ліквідувати ряд функцій на рівні районних адміністрацій. Це, зокрема, напрями агропромислового розвитку, економічного розвитку й торгівлі, взаємодії з громадськістю, туризму та курортів, охорони здоров’я. Деякі напрями – об’єднати: житлово-комунальне господарство + містобудування та архітектуру + інфраструктуру; молодь та спорт + культура; енергетика + екологія та природні ресурси.

Варто зазначити, що це лише пропозиції Уряду, які підлягають обговоренню та корегуванню. Обласні державні адміністрації ще матимуть час, аби висловити свої позиції щодо запропонованого варіанту оптимізації.

Окрім того, на нараді обговорили й моделювання мережі публічних сервісів та послуг в державі.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 177