Версія для друку
Субота, 19 жовтня 2019 14:56

Світлана Мишковець взяла участь в науковій конференції “1939 рік в історії двох держав”

В обласному центрі Волині під патронатом голови обласної ради та за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у місті Луцьку відбувся українсько-польський науковий форум “вересень 1939 у долі держав та народів”. Варто зазначити, що організаторами дійства виступили Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (ректор — професор Ігор Коцан, Волинський Меморіал імені Василя Стуса (голова — Олександр Жук) тощо.

Привітати учасників заходу завітала заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець.

- Я переконана, що такі спільні діалоги між сусідними державами повинні налагоджуватися постійно. Коли завершується якийсь історичний період — ми завжди спираємось на дослідження науковців. Безперечно, у сьогоднішній темі досі є багато суперечностей, але якраз у діалозі має вибудуватися єдина лінія спільного бачення майбутнього. Я впевнена, ми знайдемо спільні точки дотику, адже вже історично склалося так, що українці й поляки — братні народи, які мають жити в мирі, дружбі, порозумінні. Я щиро бажаю вам визнання ваших наукових досягнень. Важливо, щоб ви не піддавалися політичним течіям, бо наука має спиратися виключно на факти. Щиро зичу творчості, порозуміння та вдалої роботи, — звернулася до присутніх Світлана Євтихіївна.

Початок Другої світової війни став абсолютно новим явищем в політичній історії ХХ століття, який мав трагічні наслідки для багатьох народів. Ціною конфлікту стали мільйони жертв, ліквідація низки держав, спроба насадження нової ідеології, побудованої на насиллі. Ця тема особлива ще й тим, що торкається українців з різних боків і є особливо болючою для волинян. Територія Волині на той час перебувала у складі Другої Речі Посполитої, а війна, фактично, поставила крапку в існуванні цієї держави. Тож наші краяни воювали по обидві сторони — в радянській та польській арміях.

В програмі конференції — чотири пленарних засідання та презентація книг Владислава Гриневича “Червоний імперіалізм. Друга світова війна і громадська думка в Україні. 1939 — 1941” і Людмили Стрільчук та Андрія Нінічука “Війна пам'яті та війни пам'ятників у сучасних українсько-польських відносинах”.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 217