05 березня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Земельні відносини
 • Протоколи ТЕБ та НС
 • Служба за контрактом
 • Електронне звернення
 • Протидія домашньому насильству
 • Робота спостережної комісії РДА
 • АРХІВ НОВИН

  « Березень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        

  Чи сприятиме законопроект №3131-д виведенню з тіні доходів та оренди землі у аграрному секторі, і чи не є такі зміни перешкодою для мікро- та малого фермерства – це та багато іншого обговорили під час онлайн-дискусії “Податки для аграріїв: що може змінитися” в Українському кризовому медіа-центрі вчора, 15 липня.

  Про створення у Волинській області молочного кластеру в рамках проєкту «Сімейні молочні ферми» йшлося під час засідання «круглого столу», що відбувся сьогодні, 25 лютого в облдержадміністрації.

  5 лютого розпочнуться виїзди мобільних груп операторів в ОТГ Київської, Черкаської, Одеської, Львівської, Волинської та Миколаївської областей для допомоги у внесенні відомостей про агровиробників у Державний аграрний реєстр. 

  У шести областях України стартує пілотний проект Аграрного реєстру. Протягом наступного тижня фахівці МЕРТ, а також міжнародних партнерів проекту: Світового банку, проєкту ЄС “Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні” проведуть навчання операторів мобільних груп, які у січні наступного року відвідають ОТГ свого регіону.

  16 грудня 2019 року місто Луцьк відвідали представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та міжнародні партнери проекту, зокрема радник Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Роман Граб, аби презентувати пілотний проект із запровадження онлайн сервісу для агровиробників, або так званого Державного аграрного реєстру.

  У Державному земельному кадастрі нині відсутні відомості про велику кількість земельних ділянок, право на які виникло до 2004 року.

  Середа, 02 жовтня 2019 09:40

  Ринок землі буде ОТГ-центричним

  Головний юридичний радник Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку, доктор юридичних наук Павло Кулинич про особливості нового законодавства, про те, яким буде відкриття ринку землі, а також про вигоди, які об’єднані громади матимуть від цього

  Провідною галуззю економіки Волинської області є аграрний сектор.

  Якщо громада хоче розвиватися, залучати інвестиції, створювати робочі місця і якісні умови для своїх людей, управляти соціальними об’єктами і територіями, то вона потребує управління земельними ресурсами.

  Кабінет Міністрів України в рамках поглиблення децентралізації передав землю сільгосппризначення поза межами населених пунктів першим семи об’єднаним територіальним громадам.

  Автор: Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України

  для "НВ Бізнес"

  Минулого тижня Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка запускає передачу сільгоспземель за межами населених пунктів у власність об'єднаних територіальних громад.

  Процес передачі близько 760 тис. га від Держгеокадастру, який від імені держави управляє держземлями, до ОТГ офіційно стартував з 1 лютого. У зв'язку з цим у представників самих різних  професійних і політичних груп, учасників агросектору та земельних відносин виникає багато питань, які ми намагаємося максимально швидко зняти. Нижче - основні з них.

  На підставі якого закону відбувається передача земель від Держгеокадастру у власність громад?

  Основних нормативних актів три: 1. Земельний кодекс, стаття 117, яка так і називається: "Передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи земельних ділянок комунальної власності у державну власність"; 2. Власне, постанова Кабміну, яка зобов'язує Держгеокадастр провести таку передачу в частині земель ОТГ; 3. Закон про місцеве самоврядування, стаття 26, яка регламентує обов'язкове узгодження дій Держгеокадастру з органом місцевого самоврядування в перехідний період передачі земель.

  Загалом механізм схожий на процедуру передачі землі громадянам, наприклад учасникам АТО, тільки приймаючою стороною виступає об'єднана територіальна громада.

  Якщо всі необхідні закони давно прийняті, чому така передача не відбулася раніше?

  Я далекий від ілюзії, що ніхто раніше не бачив цієї можливості в чинному законодавстві. Швидше за все, мова йде про відсутність політичної волі здійснити передачу, яку Кабмін демонструє зараз. Ще одна причина в тому, що Парламент висловлював готовність вирішити питання передачі земель у власність місцевих громад шляхом прийняття відповідних законопроектів, але дискусія явно затягнулася.

  Чи потрібно щось робити об'єднаній територіальній громаді, щоб отримати землі за межами населених пунктів у власність чи це станеться автоматично?

  Передача земель здійснюється за заявницьким принципом. Це означає, що рада ОТГ на сесії має прийняти рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель у комунальну власність та подати таку заяву за адресою. На фініші процесу – підписати акт-прийому передачі та з цим документом звернутися до державного реєстратора майнових прав для реєстрації комунальної власності на ці ділянки.

  Я б рекомендував почати з підписання меморандуму з Головним управлінням Держгеокадастру, в якому узгодити всі кроки і терміни щодо передачі земель.

  Чому окремі сільради, не об'єднані в ОТГ, залишаються за межами процесу передачі земель?

  Децентралізація - це затверджена державна політика, ця реформа одна з найбільш успішних в країні, і Уряд незмінно демонстрував прихильність цьому курсу. Примушувати до об'єднання "зверху" було б неправильно, та й просто неможливо, але можна створити стимули, які зроблять сільради зацікавленими у формуванні ОТГ. Тому Кабмін розглядає передачу земель як один із стимулів до об'єднання.

  Скільки часу займає весь процес передачі?

  Тривалість залежить від кількох факторів, в першу чергу - від кількості неінвентаризованих земель на території ОТГ. Значна площа таких неоформлених  земель є на території Сумської, Житомирської, Чернігівської та Дніпропетровської областей. І навпаки, ситуація близька до оптимальної в Закарпатській, Чернівецькій і Вінницькій областях. В середньому, для окремо взятої ОТГ процедура займе близько двох місяців. Але оскільки процеси будуть запаралелені, то в масштабах країни передача земель відбуватиметься зі швидкістю в середньому 72 ОТГ/місяць. Зрозуміло, що в Дніпропетровській області, де сформовано 56 ОТГ, інтенсивність роботи буде вищою, ніж, наприклад, в Закарпатській, де є поки тільки 6 об'єднаних територіальних громад.

  Загальнонаціональний дедлайн - 31 грудня 2018 року.

  За чий рахунок буде проводитися інвентаризація земель перед передачею об'єднаним громадам?

  Після дискусій і консультацій з Асоціацією ОТГ, було прийнято рішення здійснити інвентаризацію за рахунок державного бюджету. Важливе уточнення - інвентаризації потребує лише незначна частина з 760 тис. га, що підлягає передачі у власність ОТГ.

  Земельні платежі і так поступали до місцевих бюджетів. Що зміниться для територіальних громад після отримання ними земель за межами населених пунктів у власність?

  Істотно розширюється ресурсна база, якою місцеві органи влади зможуть розпорядитися на користь громадян. Умовно кажучи, громада краще розуміє, що пріоритетно – передати певну ділянку в оренду фермеру або пристосувати  її  під громадське пасовище? Саме необхідність розширити повноваження ОТГ в частині управління землями була основним ідеологічним підґрунтям рішення про передачу. Звичайно, отримання у власність земель за межами населених пунктів - лише перший етап організації грамотного управління ними. Наступним кроком має стати розробка містобудівної документації на ці землі і визначення планів розвитку територій.

  Чи зберігається для ОТГ зобов'язання передавати землі в оренду виключно на відкритих земельних торгах?

  Так, зберігається. Але Держгеокадастр і так розігнав на аукціонах середню ставку оренди до середньорічних 14,74%, тому різкого зростання вартості оренди після зміни власника земель я не очікую.

  Що буде з розпочатими, але не завершеними процесами - підготовкою до аукціонів, виділенням ділянок, які стартували до 1.02.2018?

  Вони завершуються, але остаточне рішення приймається з обов'язковим погодженням з представниками відповідної громади в формі рішення ради ОТГ.

  Куди звертатися, якщо виникають питання щодо процесу передачі?

  На Гарячу лінію для ОТГ 0 800 502 528.

  На сайт otg.land.gov.ua.

  До обласного управління Держгеокадастру.

  До мене особисто через сторінку на Facebook (сюди ж можна скаржитися на гальмування процесу).

  Розпочатий Урядом України процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 року, причому перші передачі земель, завдяки знайденому Кабінетом Міністрів рішенню, мають відбутися вже у лютому-березні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спеціальної наради, присвяченої земельним питанням.

  Ми пропонуємо політику підтримки розвитку сільських територій. Ідеться не просто про розвиток адміністративних одиниць, в першу чергу ми говоримо про розвиток людського потенціалу у сільській місцевості. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час виступу на Раді регіонального розвитку

  Ми повинні закладати в стратегію розвитку регіонів підтримку сільгоспвиробника з точки зору відновлення вирощування нішевих культур, повертати свої позиції щодо насіння масляних культур, таких як льон.

  Позаяк однією із провідних галузей економіки Волині є аграрний сектор, органи виконавчої влади області максимально сприяють його розвитку. Відтак, днями відбулася робоча зустріч за участю директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка та представників ГРУ ПАТ КБ “Приватбанк” щодо забезпечення фінансовою підтримкою малого та середнього агробізнесу регіону.

  Саме з такої заяви розпочав свій виступ директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Юрій Горбенко сьогодні, 6 березня 2017 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

  4, 5 млн грн із необхідних 20,4 мільйонів – саме таку суму коштів для забезпечення належного функціонування галузі отримали ветеринарні установи області.

  В області тривають осінньо-польові роботи. Аграрії практично завершують збір картоплі. Станом на середину вересня викопано 54,0 тис. га, що становить 75 відсотків до загальнообласної площі, зайняті цією культурою, накопано майже 900 тис. тонн картоплі. В активній фазі процес збору овочевої продукції. Овочі зібрано з площі близько 2 тис. га (15 відсотків), урожай склав близька 40 тис. тонн.

  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua