Версія для друку
Середа, 02 листопада 2016 08:59

Волинські ЦНАПи – за європейські гроші

В області вперше відбулася масштабна презентація проекту Євросоюзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», яку провів керівник-експерт проекту Роман Матвійчук під час оперативної наради 31 жовтня 2016 року.

Роман Михайлович повідомив, що проект реалізується у трьох областях Західної України: Волинській, Львівській та Рівненській. Аплікантом проекту є Волинська облдержадміністрація, партнери: Львівська та Рівненська обласні державні адміністрації та виконком Луцької міської ради. Асоційованим партнером виступає Центр політико-правових реформ у місті Києві. Проект розпочався у лютому 2016 року та триватиме до 31 липня 2017 року.

Мета проекту передбачає формування моделі ЦНАПів, перш за все, у невеликих населених пунктах та об’єднаних територіальних громадах. У рамках проекту буде модернізовано щонайменше 14 ЦНАПів. Зокрема, у Волинській області планується: розширення центру надання адміністративних послуг у Луцьку, створення міськрайонного ЦНАПу в місті Володимирі-Волинську, модернізація Центру у смт Маневичі, містах Любомлі, Горохові та Голоби, оснащення меблями і технікою ЦНАПу Ковельської райдержадміністрації.

Загальна вартість проекту становить 1 млн 77 тис. євро, із них грантових коштів – 940 тис. євро.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що здійснюючи ряд закупівель, необхідних для проекту, за системою ProZorro можуть утворитися відповідні резерви коштів. Відтак, Володимир Гунчик повідомив про необхідність створення резервного фонду, кошти з якого направлятимуться на створення умов реорганізації, модернізації або побудови нових ЦНАПів.

Повідомив Роман Матвійчук і про складові модернізації ЦНАПів, якими є:

  • Удосконалення адміністративних процесів шляхом стандартизації переліків адміністративних послуг, інформаційних карток на адміністративні послуги, підготовки регламентних документів.
  • Інтеграція максимальної кількості послуг у ЦНАП.
  • Підготовка персоналу шляхом проведення семінарів і тренінгів.
  • Впровадження або удосконалення електронних систем.
  • Реконструкція або добудова приміщень.
  • Інформування громадськості про переваги отримання адміністративних послуг через інтегровані офіси їх надання.

Позаяк, Роман Михайлович пояснив, що важливе місце посідає і підготовка персоналу ЦНАПу, що буде модернізовуватися, адже послуги, які надають працівники мають бути якісними. З цією метою уже проводяться тренінги, дискусії та практичні семінари.

Популяризація проекту відбувається за допомогою веб-сайту «ЦНАПи. Кращі практики» (cnapua.org), який є спільною платформою для усіх ЦНАПів України, а також фейсбук-сторінки та відеороликів.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Переглядів 1165