Твоє право: Як не стати жертвою торгівлі людьми за кордоном
Пандемія коронавірусної хвороби позбавила багатьох українців можливості подорожувати. Наразі до країн ЄС можуть поїхати лише певні категорії громадян України в окремих випадках.
Права та соціальні гарантії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Відповідно до частини третьої статті 52 Конституції України утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, покладається на державу. Діти, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування, мають право на особливий захист і допомогу з боку держави (стаття 25 Закону України “Про охорону дитинства”). Про це консультують юристи Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Допомога малозабезпеченим сім’ям
Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», малозабезпечена сім’я – сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї. Про алгоритм призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям – у консультації юристів Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Як проголосувати на місцевих виборах, якщо у Вас немає зареєстрованого місця проживання?
Протягом тривалого часу у багатьох українців виникало питання як вони можуть реалізувати своє виборче право, якщо не мають зареєстрованого місця проживання, так званої прописки. Через колізії права, які виникали внаслідок невирішеності такої проблеми на нормативно-правовому рівні, багатьом виборцям так і не вдалося реалізувати свої виборчі права на минулих виборах.
Повнолітні діти зобов’язані утримувати непрацездатних батьків, які належно виконували батьківські обов’язки
Часто трапляється ситуація, коли немічним людям немає кому допомогти і вони залишаються наодинці зі своїми проблемами та не можуть самостійно забезпечити свій достатній життєвий рівень.
Чи може бути місце проживання підставою у відмові зарахування дитини у перший клас?
Українським законодавством закріплене право вільного вибору місця проживання, перебування. Місце проживання не тотожне з місцем реєстрації. Особа може бути зареєстрована за однією адресою, однак проживати за декількома. Місце проживання дитини до досягнення нею 10 років визначається місцем проживання батьків або іншої особи, яка є її законним опікуном.
Система БПД запустила власний канал у TikTok
Система безоплатної правої допомоги створила власний канал «PravoTok» у додатку TikTok //www.tiktok.com/@ualegalaid">https://www.tiktok.com/@ualegalaid> Там будуть публікуватися короткі мобільні кліпи про права дітей.
Програма відновного правосуддя для неповнолітніх запрацює по всій Україні
Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» поширений на всю територію України. Він реалізується на базі системи надання безоплатної правової допомоги.
Оголошено відбір серед адвокатів для навчання та участі у пілотному проєкті з відновного правосуддя
Оголошено відбір серед адвокатів, включених до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, для навчання та подальшої участі у пілотному проєкті “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”.
ПРЕСАНОНС
У Луцьку відбулась пресконференція «Безоплатна правова допомога якінструмент соціальної справедливості»
18 вересня 2019 року, у місті Луцьку, відбулася регіональна пресконференція «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості», присвячена питанням ролі системи безоплатної правової допомоги в Україні, обговоренню тенденцій її розвитку та кращого досвіду.
Актуальні питання по кредитному договору
Банк, що ліквідується: як сплачувати кошти за кредитним договором?
У системі безоплатної правової допомоги створюється Наглядова рада
Рішенням Уряду запроваджується нова форма управління системою безоплатної правової допомоги. Буде створена Наглядова рада Координаційного центру з надання правової допомоги. Такі зміни покликані нівелювати ризики впливу на роботу системи, гарантувати для громадян якісну правову допомогу.
Публічний звіт про діяльність системи безоплатної правової допомоги Волині за 2018 рік
7 лютого 2019 року в місті Луцьку директори центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Волинської області прозвітували про результати роботи за 2018 рік.
На Волині презентували правничу енциклопедію «WikiLegalAid»
Кожна людина, маючи лише доступ до Інтернету, може отримати правову консультацію через довідково-інформаційну платформу WikiLegalAid. Інформаційний ресурс WikiLegalAid за адресою wiki.legalaid.gov.ua презентували 13 грудня 2018 року в Україні загалом та на Волині зокрема.
ПАВЛО ПЕТРЕНКО: 3,2 МЛРД ГРН СТЯГНУТО НА КОРИСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ДІТЕЙ З НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ З ПОЧАТКУ РОКУ
Завдяки першому та другому пакетам законів #ЧужихДітейНеБуває за 9 місяців цього року на користь дітей стягнуто 3,2 млрд грн аліментів. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.
ВИЙШОВ П’ЯТИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ «Я МАЮ ПРАВО!» ПРО ВИПЛАТУ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Міністерство юстиції України презентувало п’ятий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» на тему «Виплата заборгованості заробітної плати».
Горохівське бюро правової допомоги відсвяткувало другу річницю своєї діяльності
Першого вересня 2016 року – два роки тому, в Горохівському районі розпочало свою роботу Горохівське бюро правової допомоги Володимир-Волинського МЦ з надання БВПД.
Яким може бути насильство в сім’ї?
Пане міністре, на жаль, чоловік підіймає на мене руку. По допомогу не маю до кого звернутись. Боюсь, що може побити й дитину. Що робити? До кого звертатися?
Ірина Бусол