23 січня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Відкриті дані
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Виборець має знати!
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Зайнятість населення
 • Громадська рада при РДА
 • Управління юстиції
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Правове забезпечення
 • Казначейська служба інформує
 • Ресурсний центр громад
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Мобілізація
 • Допомога армії
 • Контрактна армія
 • Електронне звернення
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Четвер, 13 лютого 2014 11:26

  Діяльність служби зайнятості

   Служба  зайнятості  району  звітує

   У 2017 році Державною службою зайнятостівпроваджено новітні технології обслуговування населення і роботодавців, що дозволяє якісно й результативно виконувати покладені на неї завдання. В рамках реорганізації служби зайнятості з 5 грудня 2017 року почала повноцінно функціонувати Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості.У 2017 році розпочато впровадження нових технологій, що сприяють працевлаштуванню, зокрема презентації безробітних за допомогою відеорезюме, запровадження дистанційного спілкування з роботодавцем через скайп-співбесіди та відеорезюме вакансій. Як безробітні так і роботодавці мають можливість віддаленого доступу до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи через «електронну чергу реєстрації громадян» та «електронний кабінет роботодавців». Клієнти служби зайнятості вивчають англійську мову за допомогою реалізації освітнього проекту на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills» та дистанційного навчання в он-лайн режимі освітнього проекту «PROMETHEUS».

  Основний акцент в  роботі  - посилення  взаємодії з роботодавцями.  У  2017 році  зареєстровано 1173  вакансій, що більше на 11 відсотків проти 2016 року, на 22 роботодавцівзбільшилася кількість подавачів вакансій, середня тривалість пошуку роботу з моменту реєстрації до працевлаштування зменшилася на 19 днів.

  Активно протягом року співпрацювали з органами місцевого самоврядування в організації громадських робіт. Долучались до впорядкування траси Луцьк-Львів. Упродовж 2017 року до громадських робіт залучено 149 безробітних, на паритетних умовах профінансовано 88,0 тис.грн. з коштів Фонду. 285 осіб з числа безробітних залучені до виконання робіт тимчасового характеру у роботодавців району, що надало можливість додаткової фінансової підтримки у період пошуку основного місця праці.

  З  метою  упередження   безробіття,  зокрема серед   молоді,   протягом   року   постійно  проводились    заходи    з  учнівською молоддю  в   ПТУ  №27  м.Берестечко   та   зі   студентською  молоддю   у Горохівському   коледжі   Львівського НАУ -  економічні  екскурсії,  тренінги,   зустрічі з роботодавцями, квести.   Під  час  ярмарку кар’єри у формі круглого столу на базі Студентського центру агробізнесу, проведеного у травні 2017 року  в Горохівському коледжіпредставники агробізнесу мали  практичну  можливість висловити власні погляди щодо вимог роботодавців до молодого фахівця, а випускники – бачення майбутнього роботодавця та першого робочого місця.

  Упродовж 2017 року послугами служби зайнятості в районі скористалися 2402 осіб з числа незайнятого населення, чисельність громадян, які отримали роботу за сприянням служби зайнятості становить 1165 осіб, в тому числі 17 безробітних з числа демобілізованих військовослужбовців та 4 особи з числа  внутрішньо переміщених осіб.Оперативно, до надання статусу безробітного ,працевлаштовано  пошукачів   роботи   на 14 відсотків  більше  проти минулого року  завдяки   збільшенню  кількості вакансій. Восьмеро осіб отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.За 2017 рік на нові робочі місця працевлаштовано 18 безробітних, з них 10 суб’єктів малого підприємництва, які здійснюють діяльність у пріоритетних видах економічної діяльності, та 8 безробітних – з числа соціально-незахищених.

  З метою сприяння зайнятості пошукачів роботи і підвищення їх професійно-кваліфікаційного рівня, що відповідали б вимогам роботодавців, організовується професійне навчання. Протягом 2017 року охоплено послугами професійного навчання   за  робітничими професіями  (в тому числі – перепідготовка, підвищення кваліфікації) – 214 осіб з числа безробітних. Серед осіб, котрі навчались за направленням служби зайнятості 13 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, котрі за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття отримали  постійне  місце праці.

  Горохівська районна філія Волинського обласного центру зайнятості постійно висвітлює інформацію про діяльність філії, актуальні вакансії  на сайті Горохівської районної адміністрації, в районній газеті «Горохівський вісник»,  у мережі Фейсбук та на  сайті «Район.Горохів».

  Ми працюємо  - щоб  працювали  ви !

   

  8.jpgВлітку 2017 року за консультацією з пошуку роботи до Горохівського районного центру зайнятості звернулась молода дівчина – Курило Юлія.

   Під час бесіди з фахівцем із працевлаштування дівчина окреслила чітку позицію щодо пошуку роботи. Так  як Юля була у   статусі внутрішньо переміщеної особи (переїхала з Донецької області), питання ЇЇ працевлаштування потребувало швидкого вирішення.

  На момент звернення до служби зайнятості юнка мала хоч і незначний, та все ж таки , досвід роботи продавця продовольчих товарів. Місцевий підприємець  Володимир Шевченко щиро відізвався допомогти у працевлаштуванні дівчини, шляхом стажування Курило Юлії у торгівельному закладі «ДАР» на посаді продавця продовольчих товарів.

  Співпраця  служби зайнятості, роботодавця, і ,що найголовніше, людини, що щиро прагнула працевлаштуватись, увінчалась успіхом: роботодавець - отримав кваліфікованого працівника, безробітна Курило Юлія – здобула омріяне робоче місце..

   

   

  Скайп – співбесіда з  роботодавцем

  9.jpgДля підвищення конкурентоспроможності клієнтів служби зайнятості на ринку праці  фахівцями Горохівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості активно впроваджуються в роботунові технології в спілкуванніосіб, що шукають роботу з  роботодавцями.Це підвищує ефективністьсамопрезентаціїбезробітного та сприяє економії часу та коштів,  як шукачів роботи, так і роботодавців.

  Сьогодні, 11 січня , працівниками відділу взаємодії з роботодавцями організовано проведенняскайп - співбесіди для безробітного Романа Шевчука, котрий претендує на посадуукладальника пиломатеріалів, деталей та виробів з деревининаТзОВ «Пода Волинь» .В ході відео-розмовиобговорено безліч питань, зокрема, графік роботи на підприємстві, умови праці, заробітну плату та соціальні гарантії при працевлаштуванні. Інспектор з кадрів підприємства Ольга Турчинська дала повну характеристику актуальним вакансіям.В свою чергу Роман Шевчук розповів про свої вміння та навички , стаж та досвід роботи.

  В результаті співбесіди безробітнийвисловив бажання відвідати підприємство  для більш детального знайомства , а роботодавець одержав можливість  познайомитися з претендентом   на  актуальну  вакансію.Начальником відділу взаємодії з роботодавцями Михайлом Козакомбуло запропонованопровести стажування  безробітного безпосередньо на виробництві , що дасть змогу підвищити його  робітничу  кваліфікаціюта в  подальшому працевлаштуватина вакантне робоче місце.

   

  Знайдемо  роботу   разом

  04.01.2018

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

  Уже з  перших днів нового року службою зайнятості продовжується робота у рамках соціального проекту «Живи та працюй в Україні!». Так, сьогодні, 4 січня фахівцями Горохівської районної філії Волинського ОЦЗ ознайомлено з актуальними вакансіями клієнтів   банківських  установ  - ПАТ «Приватбатк», ПАТ «Ощадбанк» та Горохівської лікарні. В приміщеннях цих закладів здійснено інформаційні розкладки вакансій по Горохівському району та Волинської області. Проведення таких заходів сприяє розповсюдженню інформації як серед людей з якими безпосередньо спілкуються фахівці служби зайнятості, так і серед їхх знайомих та родичів.

   

   

   

   

  «Особливості працевлаштування осібз особливими потребами»

  3 copy copy copy copy copyВажливою складовою соціальної роботи з людьми з особливими потребами, зокрема,  щодо їхньої професійної самореалізації на ринку праці, є формування відповідної громадської думки, подолання негативних стереотипів, які ще існують у суспільстві по відношенню до таких осіб. Відзначення Міжнародного дня інвалідів – нагадування кожному з нас, що поруч живуть люди, які постійно потребують допомоги і захисту. Інвалідність не позбавляє громадян України права на працю.

  В рамках декади зайнятості людей з інвалідністюГорохівським  районним  центром зайнятості проведено ряд заходів щодо сприяння працевлаштуванню цієї категорії осіб.

  Служба зайнятості приділяє особливу увагу вирішенню питань зайнятості та працевлаштування інвалідів. Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості, для них створений інформаційний куточок з місцем для самостійної роботи. У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей.Всі ці питання обговорено 1 грудня   на семінарі за участю осіб з інвалідністю.

   

  Історія працевлаштування Олени Джиквас

  2 copy copy copy copy copy copyДо Горохівського районного  центру зайнятості звертаються за допомогою багато людей, кожен зі своїми надіями, мріями та прагненням на кращу роботу та життя.

  Так у березні 2014 року до центру зайнятості звернулась  Джиквас Олена у пошуку роботи. Маючи вищу освіту і  досвід роботи бухгалтера, все ж таки мала мрію здобути другу освіту за професією «кравець». Ознайомившись з послугами та проконсультувавшись з профорієнтатором служби зайнятості Олена зрозуміла, що мрія її дитинства може здійснитись. У вересні  цього ж року  Олену служба зайнятості направила вчитись в КЗ "Міжшкільний навчально-виробничий комбінат Луцької міської ради" на кравця. Виробничу практику проходила в ТЗОВ "МОДА-ТЕКС" в  Луцьку, де зарекомендувала себе працівником з творчим, креативним підходом до справи. 

        Підприємство «МОДА-ТЕКС» виготовляє легкий жіночий одяг на експорт. Все виробництво проходить на якісному обладнанні з дотриманням всіх необхідних норм.

         На підприємстві мають можливість проходити практику студенти місцевих училищ. Поруч з цим «МОДА-ТЕКС» запрошує на роботу не лише лучан, а й жителів районів. Для працівників фабрики надається безкоштовний довіз до роботи. Витрати на перевезення бере на себе власник. Адміністрація виробництва робить все можливе, щоб робота їхніх працівників була легкою та приємною.

           Творчий потенціал, енергійність і що найголовніше  - бажання  віднайти себе в улюбленій справі, дали можливість після закінчення навчання Олені Джиквас працевлаштуватись. Етап безробіття – позаду. Олена  і до сьогодні успішно працює, а для працівників центру зайнятості є найкращим подарунком вдячність людини, котра з їхньою допомогою не виявилась «за бортом» життя і зможе реалізовувати свої здібності в улюбленій справі.

   

  Ваші можливості

  47 грудня день відкритих дверей відбувся в громадській організації  «Благодійна місія «Сонце любові», яка об’єднує понад 70 інвалідів різних захворювань, в т.ч. 15 візочників.  Представники центру зайнятості завітали в гості до членів місії із солодкими подарунками, а заодно ознайомили учасників свята із послугами служби зайнятості людям з особливими потребами.

  Мудрість людська  в щирих словах :  «Допомогти – це пропустити  через  душу і серце». Саме тому завжди треба з розумінням відноситися до осіб з інвалідністю, і саме тому служба зайнятості готова до співпраці з усіма структурами, як державними, так і громадськими, для забезпечення прав та соціального захисту інвалідів.

   

   Є   пропозиції   роботи

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy8  грудня   ц.р.    директор    Горохівського   районного  центру зайнятості   Ірина Рабінська    зустрілась   з  керівником ТОВ  «Горохів агробуд » Тамарою Цехош.  

  Підприємство   на  сьогодні заявило   потребу    в    11   фахівцях   будівельних   професій -   мулярах,  штукатурах , малярах  та  лицювальниках – плиточниках   для     роботи  на   об’єктах     Горохівського    району,  міст   Луцька   та   Ковеля.    Підприємство   забезпечує    соціальний   пакет  -  довіз   до  місця  праці, за  потреби    проживання  для   іногородніх  жителів,  спецодяг.

  Також  під  час   зустрічі   йшлось  про  форми  подальшої   співпраці - використання відео-резюме безробітних, скайп – співбесіди з пошукачами роботи,  можливість проходження стажування безпосередньо на робочому місці, залучення з числа безробітних до робіт тимчасового характеру,  організації  професійного  навчання   та   неформального   навчання

   

  Перший  крок   до   роботи

  2 copy copy copy copy copyДнями  в рамках  діяльності Студентського   центу  агробізнесу   для випускників Горохівського коледжу ЛНАУ, котрі   здобувають  фах   бухгалтера  проведено  ІІІ етапу квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху».

  Директор   районного  центру   зайнятості   Ірина  Рабінська  та   заступник   начальника  відділу   надання  соціальних   послуг Юлія  Дроган  провели професіографічну екскурсію      у        Горохівському  відділенні   ПАТ КБ «Приватбанк»,  де   в цьому   році   успішно   працевлаштовано2   особи   з  числа   пошукачів  роботи.

  Керівник відділенняОлександр Піньковський, до   речі    в минулому   випускник   коледжу, ознайомив студентів з основними секторами роботи відділення. Розповів про роботу з клієнтами. Майбутніх фахівців цікавили вимоги роботодавця щодо подальшого проходження практики та майбутнього працевлаштування. Керівник  провів   майстер – клас   молодим людям про  сучасні    інструменти підбору   персоналу,  а саме  -  подача резюме,   співбесіда, проходження онлайн–практики,     зарахування   до   кадрового   резерву  та   наголосив, що  банківська  установа  -  це   сфера   послуг,    тому   важливі      такі  якості  як  комунікативні     здібності, привітність,  чесність, бажання    вчитися   та вдосконалюватися.

  Студенти мали можливість   поспілкуватись безпосередньо  із  фахівцями   банку    та   переконатись , що  знання, які вони отримують в коледжі, допоможуть їм у пошуку   робочого   місця  та  майбутній професійній діяльності.

   

  Зимова  агрошкола

   Вирощування  цукрових   буряків

  96 copy copy21 листопада , в Горохівському районному центрі зайнятості,  в рамках реалізації Х сезону освітнього проекту «Зимова агрошкола» відбувся тренінг за участю представників Волинського обласного учбового центру АПК на тему «Технологія вирощування  цукрових буряків». Участь у заході взяло 15 безробітних   осіб.

  Учасники семінару обговорили всі важливі чинники, завдяки яким можна з чималим прибутком і вирощувати буряк, і виготовляти цукор. Зокрема, йшлося про стан та перспективи розвитку цукрової галузі, якісні особливості сировини поточного року, перспективи вітчизняної селекції цукрового буряку, проблеми насінництва, ситуацію із захворюваннями та шкідниками посівів цукрового буряку, роль аналітичних досліджень в оптимізації технологічних процесів задля підвищення ефективності виробництва цукру, налагодження високопродуктивної роботи та запровадження новітніх технологій в окремих ланках виробництва.Активно ділилися власним досвідом вирощування та зберігання буряків і учасники заходу. Для того, щоб націлити присутніх на організацію підприємництва, тренер ознайомила присутніх із шляхами збуту цукрових буряків.

  Фото під час тренінгу.

   

  Шановні працівники сільського господарства!

  4 copy copy

  Напередодні Дня працівника сільського господарства прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята!

  Вашіпідприємства є гарантом економічногорозвитку району, виє тою рушійною силою, яка створюєновіробочі,насичуєринок товарами і послугами, формує бюджет та допомагаєвиконуватисоціальніпрограми району.

  Хай і надалірясноколосятьсящедримиврожаямиВашіниви, хай втілюються в життяВашіплани, задуми та сподівання на радість Вашим рідним, на благо розквітунашого краю та піднесеннядобробутувсьогоукраїнського народу.

  В день професійного свята бажаєм Вам всімприхильноїдолі, вагомихздобутків, миру, невичерпноїенергії ,професійноїудачі!

  В нашому аграрному районі вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з сільськогосподарськими підприємствами району.  Для цього використовуються дієві державні програми щодо створення робочих місць, а як наслідок - забезпечення роботою фахівців сільськогосподарської галузі.

  Цьогорічза направленнями центру зайнятості в сільськогосподарських підприємствах отримали постійне місце роботи 673 безробітних осіб. У випадку, якщо безробітний не має достатніх професійних навиків або досвіду, центр зайнятості організовує його стажування безпосередньо на базі підприємства. За направленням Горохівського РЦЗ у 2017 році  таке стажування пройшли 24 особи. Після підвищення кваліфікації особи зі статусом безробітного вдосконалили свої професійні якості, адаптувалися на майбутньому місці праці до умов виконання робіт, обладнання, технологій та колективу і отримали постійне робоче місце.

  Служба зайнятості також організувала професійне навчання 10 безробітних на замовлення роботодавців, що  здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, за професією тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

        Досвідчені аграрії, практики-консультанти, фахівці управління регіонального розвитку райдержадміністрації  діляться досвідом та сприяють самозайнятості сільського населення на семінарах  «Зимової агрошколи», котра успішно діє в центрі зайнятості десятий рік.

   Центр зайнятості сприяє залученню безробітних осіб до проведення робіт тимчасового характеру. В цьому році на підприємствах було створено 223 тимчасових робочих місця, укомплектованих службою зайнятості, що дозволило виконати певний об’єм робіт без відриву від виробництва основних працівників в гарячу для сільгосппідприємств пору.

  Державна служба зайнятості і надалі старатиметься забезпечити результативний діалог  між роботодавцем і пошукачем роботи.

  ЗповагоюколективГорохівського районного центру зайнятості.   

   

  Історія працевлаштування. Шукаємо роботу разом.

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyЗа послугами до служби зайнятості звертаються різні категорії громадян. Адже ніхто не застрахований від безробіття - ні досвідчений фахівець,  ні  молодий спеціаліст, котрий тільки-но здобув  освіту.                 

  Горохівчанин Микола Поліщук, маючи 16-річний досвід роботи в сільськогосподарській галузі, у квітні 2017 року звернувся до Горохівського районного центру зайнятості в пошуках роботи. Відвідував ярмарки вакансій, інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, щоб отримати якомога більше корисної для себе інформації. Спільно з фахівцями центру зайнятості опрацьовував всі можливі варіанти по працевлаштуванню. Мав співбесіди з кількома роботодавцями на посади менеджерів, агронома.

  Але найбільше зацікавила пропозиція роботи від фермерського господарства «Тех-Агро». Це господарство діє в селі Скобелка з 2003 року. Вирощує олійні, зернові, технічні культури та цукровий буряк на 560 га землі. Працюючих – 18 чоловік. Після індивідуальної співбесіди Миколи Поліщука з роботодавцем питання його працевлаштування було вирішено – прийнятий на підприємство  обліковцем. За короткий термін роботи завоював повагу та авторитет в колективі. Як сказав Юрій Грушковський, керівник СФГ «Тех-Агро», - «спеціаліст відповідальний та висококваліфікований, вміє організовувати роботу. Такі кадри потрібні підприємству».

   

  Професіонал сільськогосподарської галузі

  2 copy copy copy copyОлена Кравчук працює в фермерському господарстві «Тех-Агро» бухгалтером дванадцять років. Керівництво цінує її за чесність і високий професіоналізм, бо спеціаліст «йде в ногу з часом», вчиться, вдосконалює і шліфує свої бухгалтерські знання.

  Фермерське господарство тісно співпрацює з Горохівським районним центром зайнятості у доборі працівників, а так як Олена Петрівна займається і кадровими питаннями,  фахівці Горохівського РЦЗ Наталія Василевська і Тетяна Янюк зустрілися з нею по питанню професійної підготовки спеціалістів. Ознайомили з можливістю підготовки фахівців для господарства  за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», так як зараз в центрі зайнятості відбувається формування групи на навчання.

  Оскільки зустріч відбулася напередодні Дня працівників сільського господарства працівники служби зайнятості привітали Олену Петрівну з професійним святом, побажали успіхів у роботі.

   

  «ПЕРШИЙ КРОК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ»

  3 copy copy copy copy16 листопада цього року, в ПТУ №27м. Берестечко, в рамках центру кар’єри учнівської молоді,  фахівці Горохівського районного центру зайнятості Л. Цимбалюк та Ю.Дроган провели два заходи з випускниками за спеціальністю «Кухар – кондитер» та «Тракторист – машиніст с/г виробництва».

  Заходи були спрямовані на перші кроки до працевлаштування студентської молоді.

  Для випускників за професією «Кухар – кондитер» був проведений третій етап квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху», а саме економічна екскурсія на Берестечківське споживче товариство.  Метою профорієнтаційної екскурсії було підвищення «престижу» професії «Кухар – кондитер», формування в учнів уявлення про свідомий вибір професії та життєвого шляху, оскільки обрана професія повинна бути до душі. Під час екскурсії учнімали можливість ознайомитися з робочим місцем кухаря, з меню по приготуванню їжі.Отримали загальні відомості про специфіку роботи, потребу у спеціалістах, інформування про актуальні вакансії та особливості здобуття професій на підприємстві. Одна ученицяпогодилася проходити практику на даному підприємстві з перспективою працевлаштуватися.

  Під час другого заходу, випускників училища  за спеціальністю «Тракторист – машиніст с/г виробництва» навчали ефективних шляхів та методів пошуку роботи   з використанням відеороликів техніки пошуку роботи.Учні вже проходили виробничу практику на підприємствах Горохівського району, тому після закінчення навчання планують туди працевлаштуватися. Випускники навчального закладу із задоволенням навчались правильно писати резюме та супроводжувальний лист, як на паперових носіях, так і з використанням засобів інтернет-ресурсів, а також,навикам співбесіди з роботодавцем.

  Горохівський РЦЗ

   

  Налагодження співпраці зроботодавцем сусіднього району

  DSCN1213Однією з дієвих форм співпраці служби зайнятості з роботодавцями є безпосереднє відвідування підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців фахівцями  центру зайнятості.

  15листопада поточного року начальником відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості МихайломКозакомвідбулася зустріч з керівником підприємстваТОВ «Вог – Ритейл»  ЛарисоюХанащук. Під час спілкування обговорено питання, з яким часто стикаються суб’єкти господарської діяльності,  -  вирішення кадрових проблем.

  Причин, які спричиняють кадрові проблеми роботодавців є багато, зокрема це - втрата престижності робочих професій серед молоді,  недостатня адаптованість до потреб ринку праці, відсутність законодавчих преференцій молодим спеціалістам, низька заробітна плата.

  Під час відвідування роботодавця було запропоновано шляхи співпраці з центром зайнятості, а саме –  ознайомлення  з відео резюме безробітних, скайп – співбесіди з пошукачами роботи, інформування безробітних про перспективні та актуальні вакансії на підприємстві, можливість проходження стажування безпосередньо на робочому місці,  соціальні гарантії працівникам.

  Особливу увагу при спілкуванні приділено створенню нових робочих місць, працевлаштуванню учасників АТО та осіб з числа внутрішньо переміщених.

  Результат зустрічі не змусив себе чекати: уже сьогодні приступив до роботи на посаду оператора заправних станцій підприємства працевлаштований безробітнийРоман Грунт. В перспективі – створення додаткової посади  касира-операціоніста, яка буде укомплектована в грудні.

  Служба зайнятості, виконує на ринку праці посередницькі функції, допомагає громадянам знайти потрібного роботодавця і підходящу роботу, а роботодавцям – кваліфіковану робочу силу.

   

   

  «КРОКИ ДО УСПІШНОГО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ»

  1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy15 листопада цього року фахівці Горохівського районного центру зайнятості відвідали тринавчально – виховних заклади, а саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Печихвости, с. Підбереззя та ЗОШ І-ІІ ступенів с.Стрільче,депровели профінформаційнийурок для учнів 9 – 11  класів на тему «Кроки до успішного вибору професії».

  Метою заходу було ознайомлення шкільної молоді зі світом професій, зокрема, з тими, які користуються підвищеним попитом на ринку праці, інформацією про можливість здобуття робітничих професій у різних навчальних закладах, та послуги, які надає служба зайнятості молоді. Учні охоче вивчали формулу для успішного вибору професії, яка складається з трьох важливих складових «ХОЧУ, МОЖУ,ТРЕБА»,розглянули сім кроків до зваженого рішення при виборі професії. Ознайомилися з  переліком навчальних закладів, де можна навчатися обраній професії, отримали поради відносно того, на що орієнтуватися, щоб віднайти головну справу свого життя. Учням було цікаво дізнатися про ринок праці, про престижність робітничої професії. Під час заняття школярі визначали схильність до певного типу професій за тестовими методиками Є. Клімова та заповнили анкети, а також мали можливість переглянутитранслювалися анімаційних роликів.Учні отримали інформацію про те, що на сьогоднішній день ринок праці  потребує робітничих професій.

  Дуже приємно вразили діти шкільного молодшого віку, яким щедо вибору професій далеко, а вже вправно опрацьовують інформацію програмно – апаратного комплексу ПАК «Профорієнтаційний термінал» аджеінформація, яку він містить, дуже корисна, доступна, цікава і допомагає зорієнтуватись у безмежному світі професій.

  За відгуками вчителів такі заходи мають важливе значення у процесі формування професійних інтересів школярів та сприяють в підвищенні їх інформованості.

  Фото під час заходу

  Горохівський РЦЗ

   

  4 copy«Self-МЕНЕДЖМЕНТ - ЗОЛОТИЙ КЛЮЧИК ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ»

  В рамках другого етапу квесту «Зроби себе сам або твій шлях до успіху» 9 листопада цього року  відбувся семінар для учнів ПТУ №27 м. Берестечко на тему: «Self-менеджмент». На заході були присутні 27 учнів – випускників за професією «Кухар – кондитер».

  Під час заходу учнів ознайомили з підприємствами району, розглянули найбільш поширені джерела пошуку роботи. Також молодих людей ознайомили із сучасними можливостями працевлаштування. Учні навчалися складати резюме, переглянули відеоролики  з «Техніки пошуку роботи», що особливо зацікавило учасників заходу. Спільно з фахівцями центру зайнятості, відтворювали можливі варіанти подій, які виникають під час проходження співбесіди з роботодавцями.

  Отримавши освіту «Кухар – кондитер», учні мріють досягти успіху у професійній діяльності, бути корисними, забезпечувати належний рівень життя обраною професією і отримувати від цього задоволення.

   

  Запрошуємо відвідати семінари освітнього проекту «Зимова  агрошкола»

  В Горохівському районному центрі зайнятості продовжує діяти традиційний освітній проект «Зимова агрошкола».  Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у безкоштовних семінарах , які будуть проведені в рамках проекту за такими темами:

  1.Вирощування малини - 9 листопада 2017р.

  2.Розведення кролів м’ясної породи - 23 листопада 2017р.

  3.Вирощування горіха ліщини - 7 грудня 2017р. 

  4.Яблуневий сад – поєднання хобі та бізнесу - 21 грудня 2017р.   

  5.Вирощування овочів у теплицях та парниках – 11 січня 2018р.

  6.Ефективні засоби захисту рослин - 25 січня 2018      р.

  7.Раціональне використання присадибної ділянки -8 лютого 2018р.   

  8.Реалізація та переробка продукції тваринництва - 22 лютого 2018р.

  9.Перспективи бджільництва в Україні - 22 березня 2018р. 

  Горохівський районний центр зайнятості, вул. Шевченка, 546, тел. 21173

   

  У ЛУЦЬКУ ВІДБУДЕТЬСЯ ФОРУМ «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ». РЕЄСТРАЦІЮ ВІДКРИТО

  89Ви активна молода людина віком 18-25 років з Луцька чи Волинськоїобласті? Маєте бажання дізнатись про актуальні можливості для молоді, розвинути свої навички та реалізувати кар'єру в Україні? Тоді реєструйтесь на Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ», що пройде 9 листопада2017 року в м. Луцьк в рамках ініціативи "УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2020"*.

  Форум збирає молодь та місцевих роботодавців і включатиме презентації актуальних кар’єрних можливостей на Волині, практичні майстер-класи від HR-менеджерів національних та місцевих компаній, дискусії щодо пріоритетів у виборі першої роботи та спільний пошук WOW-рішень у співпраці бізнесу і молоді.

  Організатори Форуму: Міністерство молоді та спорту України та Центр «Розвиток КСВ» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН.

  Партнери заходу: Молодіжний центр Волині та Волинський обласний молодіжний центр праці.

  Зареєструватися потрібно до 5листопада 2017 року. На основі заповненої реєстраційної форми до участі у форумі буде відібрано найбільш активних та візійних представників молоді. Обраним учасникам буде повідомлено про рішення та деталі щодо проведення Форуму до 7листопада 2017 року.

  Посилання на реєстрацію -https://goo.gl/forms/pkd9Rv3e1Xc5fEAq2

  Участь у Форумі безкоштовна. Організатори відшкодовують витрати на проїзд. Основні критерії відбору учасників: мотивація та інтерес до співпраці з компаніями.

  З будь-яких питань щодо реєстрації та Форуму пишіть: Тарас Деркач, Центр "Розвиток КСВ", Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., (044) 292 02 48.

  Чекаємо на Вас! Не пропустіть свій унікальний шанс!

  *Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загальноєвропейської ініціативи. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10000 місць для стажування та першої роботи молоді до 2020 року.

  На сьогодні Пакт підписала67 компаній з 9 міст України. Серед перших підписантів Пакту – компанії «Нестле», «Байер» в Україні, «МетЛайф», «ДТЕК», «Київстар», Кока-Кола Беверіджиз Україна», «КПМГ» в Україні, «Сингента» в Україні, «Укртелеком», «EY» в Україні, група компаній «1+1 медіа».

  У планах Пакту на 2017 рік: залучення нових компаній, створення як мінімум 25 партнерств і 2500 місць для стажування та першої роботи, розробка керівництва для компаній з працевлаштування молоді, створення Національного плану дій — програми спільних дій щодо працевлаштування молоді.

   

  «ТВОЯ МАЙБУТНЯ ПРОФЕСІЯ!»

  1 copy copy copy copy copy copy copy copyУ кожного з нас часто виникає питання: «Хто я? Що я вмію? Ким я стану? Яку професію обрати?»Як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею, приносити найбільшу користь людям, країні?

  Сьогодні,18 жовтня, фахівцями Горохівського районного центру зайнятості Людмилою Цимбалюк та Юлією Дроган був проведений профінформаційний урок для учнів випускних класів ЗОШ І-ІІІ ст. Гімназія м. Горохів на тему «Твоя майбутня професія».

  учнів ознайомили з ситуацією на ринку праці та послуги служби зайнятості. Фахівці служби наголосили, що вибір професії – це велика відповідальність. Бо наприклад велика кількість молодих людей при виборі професії гоняться за престижністю та модою, не розуміючи до кінця навіть, які посадові обов’язки вони будуть виконувати. Тому в першу чергу обрана професія повинна відповідати рисам характеру, бо якщо людина не любить спілкуватися з оточуючими, вона точно не зможе працювати вчителем або лікарем, а творча людина не зможе бути бухгалтером. Майбутні випускники розуміють престижність робітничих професій, що працюючи на виробництві можна заробляти на рівні офісного працівника, а в деяких випадках навіть більше.

  Під час заходу було проведено профорієнтаційне опитування учнів  навчального закладу по методиці визначення інтелектуального потенціалу та було проведено заповнення відповідних анкет. 29 учнів мали змогу самовизначитися у професії до душі та у подальшому  життєвому шляху, врахувати таланти в різних галузях науки, техніки, виробництва. Адже вибір професії – це один з важливих складових умов людського щастя.

  Горохівський РЦЗ

   

  В магазин «Щедрий» треба пекарів і касирів

  3 copy copy copyВ Горохівський РЦЗ звернулась Ольга Данильчук, керуюча магазином «Щедрий», що нещодавно відкрився в Горохові.

  Працюють кілька тижнів, покупців на продукти, а особливо на свіжу запашну випічку, достатньо.  Тому й потребують ще пекарів та касирів.

  Заробітну плату пропонують від 3500 грн., робота позмінна.

  «Не проблема, якщо нема досвіду роботи, головне – бажання працювати, а робити випічку чи обслуговувати людей на касі готові навчити», - каже Ольга Данильчук.

  За додатковою інформацією звертатись за телефоном: 0991558276, Ольга.

   

  Ливарна справа підвладна навіть  жінкам

  6 copyЛаневич Марія Володимирівна звернулась в службу зайнятості з надією знайти роботу. На той час жінка уже мала немалий досвід роботи у сільському господарстві (понад 15 років) . Також працювала комплектувальником проводів на заводі « Кромберг енд Шуберт».

  Марія Володимирівна відповідально виконувала рекомендації фахівця служби зайнятості, вчасно відвідувала усі планові семінари з техніки пошуку роботи. Під час  особистого прийому жінці було запропоновано взяти участь у роботах тимчасового характеру. Ливарне підприємство ТОВ « ВГ Бренд» потребувало підсобного робітника. Хоч і сумнівалась Марія Володимирівна, та все ж погодилась спробувати власні сили. Воно і не дивно, що були сумніви, адже на виробництві вона була єдиною жінкою.

  На протязі літа вона вправно виконувала свої функції на тимчасових роботах. І як відзначив керівник ТОВ « ВГ Бренд» Юрій Бартошук , жінка зарекомендувала себе старанною,виконавчою та дисциплінованою,з її появою змінився і чоловічий колектив , стриманість та толерантність стали повсякденними у спілкуванні колективу.

  Згодом керівником було прийнято рішення про працевлаштування Ланевич Марії на постійне місце роботи уже в якості укладальника-пакувальника.

   Сподіваємось, що ливарна справа буде для Марії Володимирівни не лише приємною, а й прибутковою.  

   

  Налагоджуємо нові зв’язки                                        

   5 copyРоботодавець сьогодні виступає домінуючою силою на ринку праці і його участь в усіх соціально-економічних процесах держави стала важливою необхідністю. Взаємодія з роботодавцями вже давно переросла в систему соціального партнерства.

  Саме для налагодження нових зв’язків 10 жовтня  відбулася  зустріч   спеціалістів відділу взаємодії з роботодавцями  Горохівського районного центру зайнятості з новопризначеним керівником підприємства ПОСП «Русь»  Віталієм Ходоровським. Головною метою  зустрічі було  надання  роз’яснень щодо можливостей та переваг співпраці з службою зайнятості. Прокоментовано Порядок надання працедавцю компенсації  витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та Порядок організації робіт тимчасового характеру.

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак  акцентував увагу на роз’ясненні окремих норм законодавства щодо працевлаштування осіб,  які відносяться до соціально уразливих категорій громадян та наголосив на можливості  проведення  службою зайнятості ярмарок вакансій на замовлення роботодавця  з метою оперативного підбору кадрів на вакантні посади.

  Як результат співпраці було внесено актуальну вакансію підсобного робітника та перспективну вакансію на посаду завідувач господарства.   Досягнуто домовленості залучити семеро безробітних осіб на роботи тимчасового характеру в листопаді.

  Горохівський РЦЗ

   

  Завод «ГОРСТАЛЬ» розширює виробництво

  Безымянный copy copy copy28 вересня в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся ярмарок  вакансій на одне з найбільших підприємств району- підприємство «Завод«Горсталь».

  Зараз на заводі працює понад 70 робітників, а у зв’язку із розширенням виробництва є потреба в нових спеціалістах –  фрезерувальниках, токарях, електрогазозварниках та підсобних робітниках. Виконавчий директор ТОВ «Завод «Горсталь» Валерій Коренга розповів  присутнім, що підприємство має можливість забезпечити робітників спецодягомта проживанням, а в близькій перспективі і гарячими обідами. Робота організовується позмінно, причому праця у нічні зміни та вихідні дні оплачується на 30%  більше.  А загалом оплата праці залежить від кваліфікації робітника та якості виконуваної роботиі коливається від 4 до 8 тисяч гривень.  За особливі умови праці робітники щодня отримують по півтора літра молока, яке свіжим доставляють з Угринівського молокозаводу.

  Для того, щоб краще зрозуміти процес виробництва, ознайомитись з умовами праці, Валерій Григорович запропонував присутнім провести наступну зустрічбезпосередньо на підприємстві, зголосились четверо безробітних, яких буде направлено на тимчасові роботи. 

  Важливим аспектом працевлаштування на «Горсталі» є те, що підприємство надає не тільки роботу, а й гарантії соціального захисту робітника.

   

  Бажання   пошукача роботи та  небайдужість роботодавця

  DSCN1064За   визначенням  статусу  « внутрішньо переміщена  особа» в умовах  сьогодення  стоїть   життя і доля  конкретної  людини.    До Горохівського районного центру  зайнятості в  червні  місяці  цього року    звернулась  Юлія Курило,   жителька  міста Торецька  Донецької  області. Розраховувала  не  так на  допомогу по безробіттю,  як  на  пошук  роботи   в      волинському  місті, куди  переїхала нещодавно.

   В особистому  спілкуванні  із  директором  центру  зайнятості  Іриною Рабінською   було  чітко   окреслено:  «Хочу   працювати    продавцем,  бо  маю  досвід  та   люблю  роботу  у сфері  обслуговування». З цього приводу було організовано зустріч Юлії з підприємцем Володимиром Шевченком, власником продуктового магазину «ДАР», котрий   за потреби   у підборі  кваліфікованих  кадрів  постійно  звертається  до  районної служби  зайнятості.  Результат  співбесіди   -  укладено договір про  стажування за професією  «продавець продовольчих товарів»,   що  є  гарантованим  і успішним   прикладом   працелаштування.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Перспективи для ягідників

  1 copy copy copy copy copy copy copyПровідний фахівець Горохівського районного центру зайнятості Тетяна Янюк взяла участь у зібранні членів районної Асоціації ягідників, яке відбулося в залі засідань районної ради 21 вересня ц.р. 

  Обговорювалось питання розвитку ягідництва в районі, яке потенційно, як висловився голова Асоціації Роман Юхимчук, сприятиме  росту  економіки району, забезпечити людей робочими місцями та стабільним заробітком. Зокрема, ділилися досвідом ефективнішого збору ягід, умовами перевезення з меншими втратами, заохоченням працівників. А ще  вивчали питання облаштування в нашому районі  морозильників для  заморозки свіжих ягід, фруктів та овочів. Це дало б можливість підняти закупівельну ціну на вирощену  продукцію для виробників, що в свою чергу буде стимулом для розвитку сільськогосподарського підприємництва, збільшення кількості нових робочих місць.

   На сьогодні  центр зайнятості підбирає для   фермерських господарств, членів Асоціації, людей на тимчасові роботи по збору ягід з числа безробітних та  у  подальшому  готовий   до співпраці  у забезпеченні  кадрами.

   

  Робота до душі

  58 copyУ березні 2017 року доГорохівського центру зайнятості у пошуку роботи звернулась Галина Музичук. За освітою бухгалтер, проте майже весь робочий стаж пов»язаний з роботою продавця продовольчих товарів, у цій сфері працювала п»ять років. А тому охоче прийняла пропозицію особистого консультанта щодо роботи продавцем продовольчих товарів у підприємця Магурчак Г.В. Галина погодилась пройти стажування безпосередньо на робочому місці у приватного підприємця, відновити та удосконалити свої знання, адаптуватись до трудового ритму та колективу . Під час стажування вона зарекомендувала себе як привітна, комунікабельна, небайдужа до інтересів відвідувачів.

  Як наслідок, роботодавець отримав кваліфікованого працівника, який здатний ввійти в робочий ритм закладу. Робота до душі – саме те, що потрібно для впевненості в завтрашньому дні.

  Горохівський РЦЗ

   

  Мета   навчання -  успішне працевлаштування

  78 copyДиректор   Горохівського  районного  центру  зайнятості    Ірина  Рабінська  та    фахівець з питань  зайнятості   відділу  взаємодії з роботодавцями   Тетяна Янюк   14  вересня  ц.р. відвідали      професійне – технічне училище  №27  в місті Берестечко.  Метою  зустрічі було  обговорення створення  Центру  кар’єри задля  організації   роботи в студентському  середовищі .

   Училище   навчає   робітничим  професіям,  котрі є затребуваними на  ринку праці -  трактористи, муляри – штукатури,  кухарі - кондитери  .  Директор   училища   Олександр  Лейбик     націлений  на впровадження  нових  форм  сприяння  працевлаштування    випускників  училища   через     проведення    тренінгів,   зустрічей з  роботодавцями , ярмарок   вакансій, економічних  екскурсій   та інших заходів у співпраці із  службою  зайнятості.

  До  початку  навчального року в   закладі     завершено    сучасний  ремонт  приміщення,  тому  узгоджено     місце  розміщення  Центру   кар’єри,  домовлено  про    співпрацю  щодо  інформаційно-консультативної  та  технічної підтримки,  забезпечення інформаційного  наповнення   та  супроводу.

  Також  намічено графік  проведення  спільних   заходів    із   студентами   на  2016 – 2017  навчальний  рік.

    Горохівський  РЦЗ

  Тимчасові роботи  - це   зайнятість

  1 copy copy copy copy copy copyДнями  в Горохівському центрі зайнятості відбувся ярмарок вакансій на тимчасові роботи по збору ягід малини і ожини в фермерські господарства  району   «Садок яблуневий» та «Сад Михальчуків».       Передувало   організації   робіт   особистізустрічі   директора    центру  зайнятості Ірини  Рабінської із    керівниками   цих  господарств, котрі є членами районної асоціації «Горохів сад», створеної нещодавно для сприяння діяльності подібних агроформувань. Обробіток кущів у них проводиться екологічно чистими засобами захисту, не шкідливими для людини.

  Представниками роботодавців Романом Юхимчуком та Василем Михальчуком запропоновано досить вигідні умови проведення тимчасових робіт для безробітних, а саме, оплата праці від кількості зібраних ягід, можливість організації довозу або проживання, часткове забезпечення продуктами харчування.

  «Головне, щоб люди хотіли працювати», - висловили думку обидва фермери, - «а умови для роботи ми створили».

   Вісім осіб з числа  безробітних отримали  направлення на тимчасові роботи в фермерських господарствах, п’ятеро з них розпочнуть роботу вже   на  цьому  тижні.   Проте   враховуючи      потребу  господарств  у   додаткових   робітниках   до   закінчення    сезону збору  ягід     співпраця   із    районним  центром  зайнятості    триватиме

   

  «Школа безпеки і порядку»

  29 серпня цього року у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся тренінг у рамках освітнього проекту «Школа безпеки і порядку» за участю інспектора Горохівського РВ УМНС ОлександраМасловського на тему: «Не пали суху траву». Це надзвичайно важливе і актуальне зараз питання викликало жваву дискусію серед присутніх, адже вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворюючі організми та бактерії – це призводить до погіршення якості грунтів.

  Тож, Олександр Масловський закликав присутніх відмовитися від спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків. Адже кожний підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей, а також наголосив, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

  В результаті в рамках «Школи безпеки і порядку» двоє безробітних РЦЗ будуть залученні до проведення громадських робіт на території Квасівської сільської ради по  інформуванню населення щодо безпечного співіснування природи і людини.

  Горохівський РЦЗ

   

  Сфера послуг  потребує  кадрів

  123 copyДиректор Горохівського районного центру зайнятості  Ірина  Рабінська    провела  робочу  зустріч  з головою споживчого товариства СТ «МДЛС»  Людмилою Давидюк.

  Підприємство створено з метою надання послуг у сфері громадського харчуваннята має  гостру потребу у  кваліфікованих кадрах за професіями «офіціант», «бармен», «кухар» . Роботодавця ознайомлено з Порядком надання компенсації єдиного внеску за працевлаштованих  безробітних та порядком організації робіт тимчасового характеру,  можливості  організації навчання  в  центрах професійно-технічної освіти  Державної  служби  зайнятості .

  Сторонами домовлено про подальшу співпрацю з питання забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємства, адля  оперативного    укомплектування  заявлених вакансій  -   проведення   ярмарку  вакансій.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Як перетворити  хобі в успішний бізнес?

  DSCN098717 серпня 2017 року у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар розпочати свій бізнес?» у рамках школи культури і туризму, в якому взяло участь 16 безробітних та було запрошено майстра- умільця Ольгу Дубінську.

  Пані Оля  демонструвала свої вироби із речей, яких ми часто викидаємо не задумуючись, що з них можна зробити багато корисних і необхідних речей у домашньому побуті. Так із звичайної газети можна зробити красиві кошики та черевички, яких можна використати підставкою для квітів, корзиною для цукерок, печива, хліба. Банка після - кави трішки уяви і вже готовий кухоль для спецій та й ще гарний декор на кухню. Учасники майстер-класу погодилися, що хобі можна втілити в успішну бізнес-ідею.

   

  Поглиблюємо знання законодавства про працю та зайнятість населення

  5608 серпня , в Горохівському центрі зайнятості відбулося бліц-навчання з питань додержання роботодавцями законодавства про працю та зайнятість населення. У заході взяли участь представники 12 роботодавців та Управління Держпраці у Волинській області.

  Ельвіра Матвіюк – головний державний інспектор праці , розповіла про Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю , наголосивши , що право на здійснення інспекційних відвідувань з питань своєчасності та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин мають інспектори праці Державної служби України з питань праці.
  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак зупинився на можливостях служби зайнятості у підборі персоналу роботодавцям та Порядку надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця

  Питання від учасників заходу спонукали до активної дискусії , в ході якої обмінювались досвідом роботи та дійшли спільної думки , що проведення таких навчань є корисним та необхідним для попередження порушень у сфері законодавства про працю та зайнятість населення.

   

  Хто   обізнаний – той  захищений в рамках  акції  «Людина   НЕ  товар»

  З метою попередження та всебічного інформування про небезпеку неврегульованої зовнішньої трудової міграції Горохівським  районним центром зайнятості  протягом  тижня   проведено 2  семінари для   безробітних  на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» в якому взяло участь 30 осіб.  Метою  заходів  було розширення уявлення та поглиблення розуміння причин і наслідків безробітних про трудову міграцію, торгівлю людьми та експлуатацію дитячої праці.   Учасникам  семінару надано інформацію про проблему торгівлі людьми, механізми її запобігання і надання допомоги жертвам торгівлі людьми.

  Також  28 липня 2017 року  фахівцями центру   зайнятості    було  проведено виїзну акцію на  території Горохівської автостанції, де  в  живому  спілкуванні   надано  консультації пересічним  громадянам.  

  Подібні заходи допомагають населенню отримати повну інформацію про безпечні  та  законні методи працевлаштування за кордоном, адже   права та  гідність    людини   – понад  усе.

  Горохівський  РЦЗ

   

  Робочий візит

  11У п‘ятницю, 28 липня, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк відновив традицію щомісяця зустрічатися із журналістами, аби вони через телебачення, газети та Інтернет змогли інформувати громадськість про діяльність служби.
  Керівник розповів про те, як у роботі використовує досвід попередників, та детально ознайомив із новими формами співпраці із роботодавцями, застосовуванням індивідуального підходу у наданні послуг незайнятим громадянам. Наголосив очільник служби й на запровадженні електронних засобів для швидкого працевлаштування безробітних.
  Чільне місце у розмові з пресою Роман Романюк приділив результатам роботи в організації громадських робіт на рівні усіх центрів області. Посадовець розповів, що ці роботи фінансуються у долі 50 на 50 – половину витрат на заробітну плату служба зайнятості, а половину – з бюджету громади. Особлива увага – громадським роботам з облаштування придорожніх смуг, які не лише забезпечують роботою безробітних, а й створюють привабливий імідж для регіону. Зі Службою автомобільних доріг у Волинській області домовилися про виділенння коштів для здійснення дрібного (ямкового) ремонту відповідної дороги на таку ж суму, що витрачена на організацію громадських робіт з впорядкування цих придорожніх смуг.
  Залучення нових партнерів для вирішення питань зайнятості волинян, організація професійного навчання безробітних виключно на замовлення роботодавця або для провадження підприємницької діяльності, удосконалення методів роботи для попередження молодіжного безробіття, впровадження нових форм стимулювання підприємницької ініціативи серед населення, підтримки та розвитку малого і середнього бізнесу, посилення роботи із недобросовісними безробітними, які незаконно отримують допомогу по безробіттю та зловживають статусом безробітного, поліпшення умов надання соціальних послуг у центрах зайнятості – про усе детально розповів журналістам директор обласного центру зайнятості Роман Романюк.
  Після завершення брифінгу представників ЗМІ запросили відвідати кілька громад, аби на власні очі переконатися, що служба зайнятості працює на поліпшення рівня життя людей, зокрема, як різні територіальні громади використали таку послугу центру зайнятості як громадські роботи.

  «Хочу, щоб в селі було гарно»

  Першим відвідали село Гірка Полонка Луцького району. Сільський голова Ніна Симонович поінформувала, що територія громади велика, а от у штаті одиниць не так багато, як хотілося б. «В селі роботи не бракує. Кожного дня потрібно щось прибрати, десь пофарбувати. Хочу, щоб в селі було гарно. Тут в допомогу приходить Луцький районний центр зайнятості, який офіційно допомагає безробітним влаштуватися на громадські роботи. Хай це не на кожний день, але люди працюють не безплатно, – ділиться сільський голова. – Ось маю чим похвалитися. Є у мене безробітний, який уже не перший рік так працює. Чоловіку скоро на пенсію йти, самі розумієте – на постійну роботу влаштуватися важко. А так і при ділі, і при грошах». Ніна Симонович щиро розповідала про вигоду, яку отримує громада від співпраці із службою зайнятості. По-перше, економлять гроші з сільського бюджету, по-друге, безробітні – то свої, місцеві, яким потрібно помогти не тільки в плані заробітку (бо ж родину утримувати потрібно щодня), а й в моральному. Всі знають, що при втраті роботи, людина втрачає віру у свій професіоналізм, а так і навички зберігає, і відчуває свою затребуваність.
  Мали час журналісти поспілкуватися і з безробітними, які в той день працювали біля обеліска загиблим у війні. Степан Демчук косив траву на обочині. Чоловік розповів:
  – Громадські роботи для людей тільки користь приносять. Той хто шукає роботу, може без вагань на них погоджуватися, бо то вигідно. Зарплату отримаєш і в громаді, і з обліку в центрі не знімають, а ще й проплатять допомогу.
  Поряд жінка прибирала клумбу. Дізнаємося, це – Любов Копанчук. Безробітна ще з квітня допомагає із впорядкування території громади.
  – Ми з головою обговоримо план робіт і виконуємо. Доїзд зручний, в матеріальному плані громадські роботи вигідні. То чому не погоджуватися?! Окрім цього, завжди приємно почути від односельчан «Дякую за роботу. Дякую за красу».
  Наостанок сільський голова ділиться планами. «13 серпня буде день села, тож попрошу у районному центрі зайнятості ще четверо робочих», – тішиться чиновник. Принагідно дізнаємося, що в бюджеті на ці роботи закладено 46 тисяч гривень. Вже облаштували 13 автобусних зупинок. До зими ще довго, тож є надія, що сума в бюджеті громади зміниться в більший бік. Заступник директора Луцького районного центру зайнятості Олександр Тимчук погодився із оцінкою роботи сільського голови Ніни Симонович – це приклад дбайливого господарника, який знає в своїй громаді кожен кущик.
  Бус із учасниками прес-туру вирушив далі по трасі державного значення Луцьк – Горохів. Наступна зупинка – село Пустомити.

  Спільні зусилля для хорошої справи

  Нас зустрічають голова Горохівської РДА Любов Матвєєва, Пустомитівський сільський голова Ярослав Зеленський, директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська. Любов Матвєєва розповідає, що для найбільшого району співпраця з службою зайнятості – це можливість допомогти своїм мешканцям. В бюджеті заклали для оплати праці безробітним, які виконують тимчасову роботу в громаді, 137 тисяч. Ірина Рабінська поінформувала, що загалом громадськими роботами було залучено 110 осіб. Для району це чудовий результат. Але найпереконливішими були слова сільського голови: «Ми вперше заклали на ці роботи 2 тисячі. Подивилися на те, як люди хочуть працювати, то будемо на сесії ще додавати 5 тисяч».
  Ось уже друге село, а директор обласної служби зайнятості Роман Романюк сам перевіряє кожен клаптик. На узбіччі побачив робітників. Підходить, цікавиться, як працюється, чи не шкодують, що погодилися на тимчасові заробітки у громаді.
  Степан та Василь розповіли, що вони працюють кочегарами у школі, але зараз без роботи. А в центрі зайнятості запропонували підзаробити. «То чого ж не погодитися? Гроші потрібні завжди. Правда, ми тільки п‘ятий день працюємо, але нема на що жалітися. У нас он, дорога європейська, той навколо теж має бути Європа», – підсумовують робітники. Роман Романюк додав: «Так, спільні зусилля потрібні для добрих справ».

  «Хто хоче працювати, той роботу має завжди»

  Для порівняння заїхали у менше село. Міркуємо: раз село менше, то й в грошей в громади менше. То цікавимося, чи в Терешківцях (Горохівський район) мають успіх громадські роботи? В допомозі стала сільський голова Тамара Войтович.
  «З центром зайнятості співпрацюємо уже більш як 10 років. Як є робота, то їду до центру, підбираємо безробітних і оформляємо документи. Не було такого в моїй практиці, щоб чи центр зайнятості відмовив, чи людина не погодилася. Зрозумійте, для села заробити 3200 в місяць – то удача. Люди на практиці переконалися, що в сільраді їм платять і в службі платять. Безробітні роблять все: впорядковують стадіон і цвинтарі, прибирають зону відпочинку. Он влітку косити треба всюди. Мотокосою не завжди скористаєшся, то чоловікам, правда, роботи є більше. Але й цього року двоє односельчанок вздовж дороги насадили чорнобривців. Краса!».
  Справді гарно… Там соняхи, там квіти, в посеред усього чоловіки працюють давніми, як світ, косами.
  Директор обласної служби не оминув трудівників, поцікавився, чи справді центр зайнятості їм у поміч?
  «Ми в школі працюємо, – розповідають чоловіки. – Робота сезонна, а додому без грошей приходи не можна. (сміються – авт.). А ми за допомогою громадських робіт двох зайців вбиваєм: і голова гроші на зарплату дасть, і в центрі заплатять мінімальні виплати».
  Тамара Войтович розповіла, що в бюджеті заклали 10 тисяч. Загалом, від нового року 17 безробітних тимчасово працювали на благо свого села. Нині завершується реконструкція ФАПу, тож для внутрішніх робіт голова планує теж брати людей на громадські роботи.
  Директор обласного центру зайнятості Роман Романюк закликав: «Робота є, люди – є. Грошей – вистачить. Тож не втрачаємо шансу, спільними зусиллями зробити хорошу справу не для когось. А для себе».
  Сівши у авто кожен впевнився, що громадські роботи успішно склали іспит.

   

  «Моя майбутня професія»

  18 липня 2017 року  фахівці Горохівського районного центру зайнятості спільно із координатором ГО «Волинські перспективи» відвідали дитячий табір ПЗОВ «Веселка» в   селі Терешківці та провели профорієнтаційні заходи для    школярів на тему «Моя майбутня професія» та профконсультаціний урок на тему «Попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі».Вибір майбутньої професії - чи не найголовніший вибір у житті людини. Адже, від того, яку професію обере людина залежить все її подальше життя. Незважаючи на те, що молодшим школярам до свідомого вибору професії ще досить далеко, основа для подальшого розвитку професійної самосвідомості закладається саме в цьому віці.

  Діти молодшого шкільного віку в ігровій   формі  знайомились зі світом професій, з поняттям «престижна професія», визначали формулу вибору професії, ділились своїми маленькими мріями про те, ким бачать себе у майбутньому, брали участь в конкурсі малюнка «Моя майбутня професія».

  Зараз проблема торгівлі людьми є як ніколи актуальна, бо економічна криза примушує людей шукати заробітку у великих містах або за кордоном. В більшості випадків це працевлаштування є нелегальним, люди позбавлені не тільки будь-яких соціальних гарантій, а й часто будь-яких прав. Щоб уникнути цього, чи, хоча б, звести до мінімуму можливість попадання в трудове чи будь-яке інше рабство,тому школярів-старшокласників було долученодо профконсультаційного уроку на тему «Попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі». Координатором ГО Волинські перспективи Наталією Литвиною було надано інформацію про проблему торгівлі людьми, механізми її запобігання і надання допомоги жертвам торгівлі людьми та ознайомилаучнів із статистикою кримінальних злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми в області, діючим законодавством, що регламентує це проблемне питання. А також було проведено конкурс серед старшокласників щодо вибору майбутньої професії,  яка   дасть   змогу  стати  успішним  в  рідній   країні.

      Наприкінці заходу всі учасники  були нагороджені заохочувальними призами та сувенірами, отримали інформаційний роздатковий матеріал та буклети.

   

  Легальна робота – гідне забезпечення нашого майбутнього
  Легальна робота1Служба зайнятості всіляко інформує населення про негативні наслідки «тіньової» зайнятості, постійно проводиться інформаційна робота як із зайнятим, так і із незанятим населенням під час проведення виїзних акцій, семінарів, презентацій, надаються індивідуальні консультації. 13 липня 2017 року Горохівським районним центром зайнятості спільно із Горохівським відділенням пенсійного фонду проведено профінформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість» в якому взяло участь 15 безробітних. Основними питаннями даного заходу були порядок укладання договорів, цивільно-правових угод, контрактів, переваги легальної зайнятості. Юрисконсультом Горохівського центру зайнятості Мужиком Романом було наголошено, що неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника.
  Оксана Березяк, спеціаліст об’єднаного Горохівсько-Локачинського відділення Пенсійного фонду України, ознайомила присутніх із пенсійним законодавством України, розповіла про умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугу років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії (крім пенсії по інвалідності) напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що збільшились вимоги до терміну страхового стажу при виході на пенсію, кожен відпрацьований людиною період є для неї цінний.
  Учасник семінару мали змогу отримати консультації щодо дотримання правових норм оплати випадків тимчасової непрацездатності, дострокового виходу на пенсію , права на охорону праці.
  Легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Семінар за участю правника

  Семінар за участю правника.3Ефективна співпраця Горохівського центру зайнятості із місцевим бюро правої допомоги продовжується. 
  11 липня цього року проведено семінар із загальних питань зайнятості населення та стану ринку праці за участю заступника начальника Горохівського бюро правової допомоги Мар’яни Чмихало. Мета семінару полягала в інформуванні клієнтів про стан ринку праці міста та району, послуги служби зайнятості, розміщення просторових секторів центру, активні заходи сприяння зайнятості. Також присутніх було проінформовано про труднощі в працевлаштуванні в сучасних економічних умовах, про актуальні вакансії та можливості працевлаштування на перспективу. 
  Мар’яна Чмихало розповіла присутнім про послуги, які надаються бюро правової допомоги, роз’яснила окремі питання законодавства, що стосуються зайнятості .
  На завершення Людмилою Цимбалюк були надані індивідуальні консультації кожному безробітному.

  Горохівський РЦЗ

   

  Допоможемо безробітному - допоможемо громаді
  Допоможемо безробітному 10липняДиректор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська днями провела ряд зустрічей з головами сільських рад району з питань організації оплачуваних громадських робіт по благоустрою територій та впорядкування придорожніх смуг, зупинок. Зустрічі проведено з очільниками тих громад, котрі на початок бюджетного року не передбачили кошти місцевого бюджету на паритетних умовах із службою зайнятості. За результатами зустрічі з Журавниківської сільської ради Віталієм Сойко 06 липня ц.р. рішенням сесії виділено 5 тис.грн. відповідно до затвердженого переліку суспільно-корисних робіт. Фахівцями районного центру зайнятості оперативно організовано семінар та підібрано 3 – х осіб з числа безробітних, котрі розпочали роботи на наступний день. Двоє з них - учасники АТО, котрі виявили бажання працювати на благо свого села та на підтримку своєї родини. 
  З Михайлом Цуцманом, Скобелківським сільським головою, теж домовлено після чергової сесії сільської ради 12 липня ц.р. організувати громадські роботи.
  Через території обох сільських рад проходить траса Луцьк – Львів, до впорядкування придорожніх смуг якої будуть долучені безробітні жителі сіл.
  Коли є розуміння влади, роботодавця та особи - є взаємовигідний результат.

  Горохівський РЦЗ

   

   

  Волинський контракт
  Волинський контракт 7 липня7 липня в м.Луцьку Волинським обласним військовим комісаріатом організовано виїзну просвітницьку патріотичну акцію-ярмарок вакансій «Волинський контракт» з метою популяризації військової служби за контрактом.
  До акції долучилися Горохівський районний військовий комісаріат та Горохівський районний центр зайнятості. Для наочнішої агітації та реклами використано мобільний профорієнтаційний пункт центру зайнятості, за допомогою якого прокручено відеоролики патріотичного спрямування, анімаційні серіали з техніки пошуку роботи. 
  Військовими продемонстровано зброю, спорядження та техніку, яка використовується в сучасній українській армії, а інструктори з бойової підготовки вичерпно розповідали про кожен зразок.
  Учасники акції отримали докладну інформацію про перелік військово-облікових спеціальностей, за якими можна укладати контракт на службу в Збройних Силах України, Національній гвардії та Державній прикордонній службі. Фахівці центру зайнятості Роман Мужик та Сергій Лозовик інформували присутніх про актуальні вакансії на ринкоутворюючих підприємствах області.
  Підполковник Ігор Підлісний, заступник обласного військового комісара, наголосив, що ставка нині робиться на вмотивованих і забезпечених військовослужбовців, патріотів, які свідомо стають контрактниками. Адже принцип контрактного війська практикують у провідних країнах світу.
  Горохівський РЦЗ

  На   часі   -   дорожні  роботи

  7829  та  30   червня   директор  Горохівського   районного  центру зайнятості   Ірина   Рабінська      зустрілась  з  керівниками   філій   дочірнього  підприємства «Волинський  облавтодор»,   які   здійснюють   будівництво,  ремонт   та   обслуговування   доріг   на   території   району.  Керівник  філії      «Горохівський  автодор»  Аркадій  Тарасюк  в  першу  чергу    ознайомив  із  ділянкою   роботи,   де   працюють  на  тимчасових   роботах  за   кошти   роботодавця   шість  осіб  з  числа   безробітних   по  ремонту   дороги  та   впорядкуванню  узбіч,  направлених   центром   зайнятості   в   червні   місяці.  Чоловіки   задоволені  умовами праці,  можливістю    додаткового   заробітку   в   період   пошуку  постійного  місця   праці.   Домовлено   про  підбір    робітників   на 3 актуальні    вакансії -  водія,  машиніста автогрейдера   та   дорожнього  працівника.

  З  керівником    Горохівської   філії  Луцької   дорожньо-експлуатаційної дільниці,  котра   обслуговує    трасу  Луцьк – Львів,      Миколою  Новаком   з’ясовано     нагальну   потребу   у    двох   працівниках  за  професією  «тракторист».

  Горохівський   РЦЗ

   

  Майбутнє  країни – в  руках  молоді

  29.06.2017

   6У  День молоді, 25 червня, Горохівський районний центр зайнятості долучився   до  проведення    Дня  молоді   в  районі     «Квітуй у пісні  й добрих справах, чарівна  молодість  моя !».   Фахівці  провели  виїзну акцію з використанням мобільного центру профорієнтації, щоб молодим людям легше було зорієнтуватися у виборі професії, а тим, хто її вже має, у пошуках вакансій.  Юнаки і дівчата  проходили профдіагностичне  тестування  із застосуванням різноманітних методик,  навчались   як скласти резюме та самопрезентації,цікавились   актуальними   пропозиціями   роботи   в районі  та  за його  межами.На  молодіжному  майданчику  під  час   заходу демонстрували анімаційні  відеоролики  профорієнтаційного спрямування   та   з   техніки  пошуку   роботи.

  Можливості впровадження   підприємливих  ідей  була  представлена   на   прикладах    успішного  започаткування  власної   справи  молодими  людьми   району.

   За  поданням     центру  зайнятостіГрамотою голови райдержадміністрації нагороджено керівника ТзОВ «Євротандем»  - Михайла Макарова  за результативну співпрацю по створенню нових робочих місць  та    Грамотою  голови  районної  ради  -Романа  Юхимчука, голову асоціації садівників і ягідників Горохівщини , за  співпрацю  у реалізації освітніх проектів «Зимова агрошкола» та  заходах  Студентського   центру агробізнесу.

   

   

  Пріоритет - бажання працювати

  29.06.2017

  36 Досвідчений спеціаліст Ігор Суров, працюючи на Керченському металургійному комбінаті, і не здогадувався, що доля приготувала для нього незвідані донедавна краї. З сонячного  кримського краю життя привело мужчину до синьоокої Волині.

  Ігор Юрійович не цурався жодної роботи. Працював і підсобним робітником на ТОВ « Євробуд Україна» і комплектувальником проводів  на ТзОВ « Кромберг енд Шуберт». Та знову доля внесла свої корективи – чоловік залишився без роботи.

  Отримавши статус внутрішньо переміщеної особи Ігор Суров звернувся в пошуках роботи до Горохівського центру зайнятості.  Вже у статусі безробітного чоловік відповідально виконував рекомендації фахівців з працевлаштування, відвідував усі запропоновані профінформаційні заходи, та пріоритетним бажанням чоловіка  було все ж таки -  офіційне працевлаштування.

  Під час планового відвідування служби зайнятості,Ігор Юрійович спільно з фахівцем з питань зайнятості , розглянув актуальні пропозиції роботи у районі та області. Зацікавила безробітного посада оператора виробничої дільниці на ПАТ « Гнідавський цукровий завод». І ,як виявилось, не даремно. Успішно пройшовши співбесіду Ігор Суров здобув омріяне працевлаштування.  

  Сподіваємось,що Волинський край буде прихильним до Ігоря Юрійовича, і він буде не лише працевлаштованим, а й щасливим.

   

  Успішне працевлаштування

  29.06.2017

  85Степко Світлана Василівна звернулася в пошуках роботи в Горохівський районний центр зайнятості в лютому 2017 року . Та довго у центрі зайнятості вона не затрималась. Особистий консультант запропонував вакансію продавця продовольчих товарів у ФОП Яреми Ганни Тимофіївни. Світлана Василівна пройшовши успішно стажування , вже 16 травня 2017 приступила до роботи.

  Привітна жіночка з посмішкою обслуговує покупців магазину у с. Сільце. Клієнти в магазині завжди є, бо і асортимент якісний, і обслуговування на високому рівні.

  Горохівський РЦЗ

   

  Переваги легальної зайнятості

  29.06.2017

  98Чи часто люди, особливо молодь, задумуються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити?  Яке відношення сучасності має до їхньої старості? І чи потрібно захищати свої права відповідно до законодавства? Мабуть, більшість - не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Тому все частіше стикаємосьз таким негативним явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин – тіньовою зайнятістю.

  Тіньова зайнятість з використанням праці найманих працівників без укладання трудових договорів, угод і тіньова заробітна плата так звана зарплата в конвертах – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.

   Основними причинами виникнення цієї проблеми є невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

  Питання тіньової зайнятості обговорилив Горохівському центрі зайнятості 29 червня на семінарі «Легальна зайнятість». Роман Мужик, провіднийюрисконсульт Горохівського РЦЗ, наголосив, що  неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника.Такі особи не матимуть права на офіційну відпустку, в т.ч. в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною,оплату тимчасової непрацездатності,включаючи догляд за хворою дитиною,права на достроковий вихід на пенсію якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці,права на охорону праці, якщотрапивсянещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання.

  Тобто, людина зі своїми соціальними проблемами на робочому місці та поза ним залишається наодинці.

  ВасильНінічук, заступник начальника Локачинського об’єднаногоуправління Пенсійного фонду України Волинської області, ознайомив присутніх із пенсійним законодавством України, розповів про  умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугою років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії, крім пенсії по інвалідності напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що в проекті реформи пенсійного законодавства планується збільшення термінустрахового стажу,  який дає право на отримання пенсії,  кожен відпрацьований людиною період є  для неї цінний.

  Катерина Андрійчук, головний спеціаліст з оплати нормування та продуктивності праці Управління соціального захисту населення Горохівської РДА, наголосила що будь- який громадянин має право звернутись в управління з метою захисту своїх трудових прав.

  Отже, легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Виїзні  особисті  зустрічі  з роботодавцями Горохівщини

  1 copy copy copy copyДиректор   Горохівського  районного  центру  зайнятості  Ірина   Рабінська   здійснила   ряд  особистих виїзних   зустрічей   з  роботодавцями району.    З  головою  Терешківцівської   сільської ради   Тамарою  Войтович   домовлено  про  організацію   громадських   робіт  на паритетних   умовах   в   червні – серпні  ц.р.  з залученням   4  осіб  з числа  безробітних  на   прибирання    узбіччя  доріг  та   автобусної  зупинки,  благоустрою  на  території  кладовища  та  закладів  соціальної  сфери.  Передбачені  кошти  в сумі  11,7  тис.грн. використовуються   раціонально  з  врахуванням   фінансових  можливостей   та   потреб   громади.

  Наступна  зустріч  відбулась на  ТзОВ  « ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» , що  належить  до  групи  ТМ “ВІЛІЯ”. Підприємство успішно працює в різних сферах агровиробництва: рослинництві, зберіганні зернових, олійних та бобових культур, зернотрейді, борошномельно-круп’яному виробництві; тваринництві. Підприємство   зареєстроване  у  Ківерцівському   районі,  проте    успішно  співпрацює  із Горохівським  районним  центром  зайнятості   щодо  підбору   працівників   для  філії,  розміщеної  у  селі  Звиняче.    З початку 2017 року     семеро  чоловіків  з  числа  безробітних працевлаштовано  за  направленням  служби  зайнятості.  

  Під  час   зустрічі    Олександр  Чайковський, керівник  філії,   провів   презентацію   підприємства,  ознайомив  із   процесом  виробництва,   умовами  праці ,  вимогами  до  працівників. Крім    високого  рівня  заробітної  плати    про  соціальну  відповідальність  роботодавця   свідчать і створені  належні  умови праці :   сучасний  гуртожиток    для   працівників,  окремі  квартири  для  сімейних  фахівців,    довіз  до  місця  праці  із  сусідніх  населених пунктів ,  облаштовані  побутові  кімнати.      У липні  місяці ц.р.  підприємство  потребуватиме   додаткових  5 працівників, тому  домовлено  про   проведення  економічної  екскурсії  з  метою  укомплектування  вакансій, бо  як  кажуть  «краще один  раз  побачити, ніж  сто  разів  почути».  

  Поспілкувались  безпосередньо  на  робочому  місці  із   Олександром  Андрійчуком, учасником    АТО,  котрий  з  травня  цього  року    успішно працює   машиністом зернових навантажувально-розвантажувальних машин   після співбесіди за скеруванням  фахівця  центру  зайнятості,  хоча  планував    їхати  на  заробітки  за  кордон.     

  В   сусідньому  населеному  пункті  - смт.Сенкевичівка   зустрілись  із   керівником  ТОВ «Виробнича  група «Бренд»  Юрієм  Бартошуком  з  метою вивчення  потреб   щодо   підбору   робітничих  кадрів,  організації  професійного  навчання   та   тимчасових   робіт.       За  результатами  зустрічі було виявлено  потребу  та  в наступні дні  оперативно  укомплектовано    3  вакантних  робочих  місця   слюсарів  та зварника   з  числа  пошукачів   роботи,  в   тому  числі   одну  особу  з інвалідністю.     Підібрали  на  вимогу   роботодавця   робітника  для   виготовлення деталей   із  пластмаси  на   тимчасові    роботи  з   перспективою    постійного   працевлаштування  Марію   Ланевич , до речі  єдину   жінку  в колективі.    

  За результатами зустрічей сторони домовилися про подальшу співпрацю щодо забезпечення та підготовки якісного кадрового потенціалу з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємств..

   

  Мій вибір, мій успіх

  Безымянный copy copyЯку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини.

  9 червня цього року Людмила Цимбалюк та Тетяна Янюк, фахівці Горохівського центру зайнятості, відвідали пришкільний табір НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» м. Горохів, де провели профінформаційний урок для учнів 3 – х класів на тему «Світ професій - мій вибір, мій успіх». Зустріч зі школярами відбувалася в  ігровій інтерактивний формі, учні охоче долучилися до розмови про професії, були активні, відповідали на загадки, поділилися мріями про майбутнє. Приємно вразило, що діти ще малі, але вже мають думку про професії, про її вибір на майбутнє.

  Кожен учень отримав на згадку сувенір від служби зайнятості, що відповідає омріяній професії дитини.

   

  Психологічна допомога демобілізованим

  DSCN0708 copyНа Сході України відбуваються бойові дії, що торкнулися мобілізованих громадян, безпосередніх учасників антитерористичної операції (АТО). Постійна загроза життю, смерть товаришів-побратимів, рідних, близьких людей, втрата здоров’я призводять до погіршення фізичного та психологічного станів.Тривалий стрес дається взнаки, особливо відчутно це проявляється  тоді, коли людина повертається до звичайного мирного життя в колі родини.  Таким чином психіка намагається захиститися від пережитих жахіть.

   Зарадити може професійний психолог, який допоможе зберегти психологічне здоров’я, адаптуватися до цивільного життя, налагодити особисті, соціальні та професійні контакти.

  Саме з такою метою на базіГорохівського районного  центру зайнятості розпочато новий трьохсторонній проект для демобілізованих учасників антитерористичної операції за участю відділу освіти, молоді  та спорту райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 19 червня відбувся перший тренінг проекту, учасниками якого стали 15 вчорашніх військових, учасників бойових дій на Сході країни, психолога-методиста Світлани Лич, фахівців РЦСССДМ Надії Голуб та Руслани Луцюк.

  В рамках проекту заплановано не тільки групову, а й індивідуальну роботу психолога з демобілізованими, долучитись до якої може кожен учасник АТО.

  Фінансування проекту передбачено районною Програмою підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2018 роки.

   

  Успішне працевлаштування.

  Професіонал банківської справи.

  4Олександр Проценко втратив роботу на підприємстві ТзОВ «Молочна компанія «Галичина», де працював інженером - програмістом. Самостійно знайти роботу чоловікові не вдалося, тож за допомогою він звернувся до Горохівського районного центру зайнятості.Під час перебування на обліку – активно долучався до різних заходів, виконував всі рекомендації особистого консультанта, отримав інформацію про стан ринку праці у Горохівському районі, опрацював пропозиції вакантних посад та вільних робочих місць. Результат старанного пошуку не забарився. Коли у Горохівському відділенні «Приватбанку» з’явилась вакансія працівника банку із знанням адміністрування та супроводження комп'ютерних систем, маючи досвідроботи у цій сфері, радо погодився на запропоновану посаду.

  Успішно пройшовши серію співбесід, Олександр став членом колективу  престижного банку. На цей час керівництво Приватбанку знайшло в особі Олександра цінного, компетентного, ініціативного співробітника.

  Горохівський РЦЗ

   

  Професія за покликом душі

   

  13213216  червня     директор  Горохівського районного центру зайнятості Ірина   Рабінська   привітала  колектив    районної  газети  «Горохівський вісник»  з    Днем  журналіста  України.    За  співпрацю   на  умовах  партнерства  висловила  вдячність  Олегу Дідику, редактору  газети, зокрема за   оперативність  розміщення  публікацій, анонсів подій  і заходів,  котрі сприяють  зайнятості   та соціальному  захисту  населення.

   Правдивість , професійність та виваженість    представників цієї професії   сприяє   утвердженню  демократії і справедливості, миру і злагоді в Україні.

  Горохівський РЦЗ

   

  «ВИБІР ПРОФЕСІЇ»

  Захід 25.05.2017Під завісу начального року 25 травня 2017 року в Горохівській ЗОШ №1 ім. Івана Франка відбувся профінформаційний захід з учнями 9 та10 класу. Для цих учнів надійшов час,коли кожен із старшокласників замислюється про своє майбутнє, про своє місце у житті. Перед учнями постає нелегка задача вибору професії до душі та визначення свого життєвого шляху.

  Як же все-таки зорієнтуватися  в цьому багатотисячному розмаїтті професій і спеціальностей?та Як правильно вибрати професію?- відповіді на ці та інші  питання шукали школярі  спільно із фахівцем служби зайнятості Тетяною Скворцовою.

  Особливе захоплення та бурхливе обговорення викликало в учнів розгляд класифікатора професій за Є.Климовим,де кожен з присутніх визначив себе у певному виді професій. Спільно проаналізували  помилки,що допускаються в процесі професійного самовизначення школярів.

  На завершення зустрічі фахівець  інформувала учнів про стан ринку праці та послуги,що надаються службою зайнятості.

  Сподіваємось,що проведений захід та надана інформація стане у пригоді старшокласникам,адже як відомо - Хто володіє інформацією,той володіє світом!.

   

  Старт   « Школи підтримки культури і туризму»

  школа культура25 травня 2017 року в Горохівському районному центрі зайнятості розпочала роботу «Школа підтримки культури і туризму». Даний освітній проект спрямований на започаткування власного бізнесу в сфері туризму та обслуговування населення,сприяння туристичній привабливості Волині,відродження народних промислів.

  Для висвітлення даної проблематики на захід було запрошенозавідувача сектору розвитку інфраструктури,будівництва та туризму управління регіонального розвитку Горохівської РДА Василя  Басюка,який надав коротку довідку про Горохівський край. Ознайомив присутніх із пам’ятками історії,культури,археології,містобудування та архітектури,зазначив об’єкти природо-заповідного фонду. Більш детально зупинився на туристичних маршрутах Горохівщини. Один з яких пролягає через козацький край, історичну перлину Волині- місто Берестечко. А для популяризації сільського зеленого туризму,серед присутніх,фахівець служби зайнятості Тетяна Скворцова ознайомила безробітних з ідеями впровадження власного бізнесу у сфері зеленого туризму.

  Змістовним та емоційно-насиченим виявився початок роботи «Школи культури і туризму». Сподіваємось,що спільна праця служби зайнятості та представників управління культури і туризму,представників роботодавців у сфері туризму, стануть продуктивним поштовхом безробітних до започаткування власних справ.

   

  Вело – кадровий день

   2 copy copy copyКолектив Горохівського районного центрузайнятості в   «кадровий  день»долучився   до   відзначення  Дня  Європиорганізацією   міні - велопробігу.

  Стартував велопробіг від нової велопарковки, облаштованої для  клієнтів центру  зайнятості завдяки ТОВ «Виробнича група «Бренд». Дев’ятеро учасників рушили в п’ятнадцятикілометровий пробіг за маршрутом  Горохів-Сільце-Горохів.

  В селі Сільце зустрілись  із  новообраним в травні ц.р. Цегівським сільським головою Валентином Фещуком. Разом з директором центру  зайнятості Іриною Рабінською намітили  об’єкти , де  будуть  організовуватись протягом року громадські роботи по впорядкуванню території чотирьох населених пунктів сільської ради  за  участю    безробітних   осіб  на умовах  співфінансування, в тому  числі    придорожніх   смуг  та  місць поховань, меморіалів, обелісків,пам’ятних  знаків.Потім  дружньо впорядкували невеличку клумбу та висадили  чорнобривці  біля пам’ятника полеглим за незалежність у Другій світовій війні та Героям Небесної Сотні.

  Для   підтримки  спортивної   форми-   зіграли  у волейбол.

  В цілому захід  посприяв згуртуванню командного духу колективу.Україна – це  Європа, бо  Україна – це ми!

   

  Успішне працевлаштування

  123Євген Сіладі – за професією муляр. З 2014 р. по 2016 р. працював підсобним працівником.

  Проте, в зв'язку з сімейними обставинами звернувся в Горохівський районний центр зайнятості у пошуку роботи в жовтні минулого року. Євген Борисович відповідальний, комунікабельний, закоханий в сільськегосподарство. А тому, спеціалістом РЦЗ було запропоновано роботу, яка пов'язана з тваринництвом – доглядач ВРХ на підсобному господарстві Горохівського колледжу Львівського національного аграрного університету, на яку Євген Борисович охоче погодився 28квітня 2017р.

  Ми впевнені, що щоденна праця принесе Євгену Борисовичу професійне задоволення, та матеріальний достаток

  Горохівський РЦЗ

  РЦЗ18 травня   в місті   Горохові відбувся флеш-моб до Дня вишиванки. В заході взяли участь представники влади,  навчальних закладів , активна  молодь району. Колектив Горохівського районного центру зайнятості теж не залишився осторонь цієї акції, взяв в  ній активну участь. Українська вишиванка   є проявом національноїавтентичності.

   

   

   

   

   

  МІЙ ПЕРШИЙ КРОК ДО ПРОФЕСІЙНОГО СТАРТУ

  Студентський центр агробізнесу

  DSCN0363В Горохівському коледжі ЛНАУ на базі Студентського центру агробізнесу  16 травня 2017 року відбувся  ярмарок кар’єри  у формі круглого столу між представниками агробізнесу Волині, студентами та представниками служби зайнятості. Учасники мали унікальну можливість висловити власні погляди щодо вимог роботодавцівдо молодого фахівця, бачення випускниками майбутнього роботодавця та першого робочого місця, перспективи спільної участі підприємств і коледжу у підготовці фахівців для аграрного сектору економіки. Керівники підприємств запропонували випускникам коледжу вакансії, які могли б їх зацікавити, запросили реалізувати набуті в коледжі знання на практиці.

  В заході взяли участь керівники сільгосппідприємств Андрій Турак, ПОСП ім. Шевченка,Роман Притолюк, ПОСП «Русь», Валентин Вавринович, ТзОВ «Волинь Нова», Григорій Шеремета, ПОСП «Україна», Степан Сайкевич, СФГ "Зоря", Микола Цісарук, ТзОВ «Бистровиця», Ігор Никонюк, ТзОВ «Городище», підприємець, голова асоціації ягідників горохівщини Роман Юхимчук, директори Горохівського та Іваничівського РЦЗ ІринаРабінська та ГарікТатоян, викладачі коледжу та багато інших.

  Випускники коледжу вийшли на фінішну пряму до працевлаштування і хай перший крок до професійного старту на ярмарку кар’єри стане для них успішним.

  Горохівський РЦЗ

   

  Інформація

  щодо результативності проведення заходів з орієнтації на

  працевлаштування на сезонні роботи в регіонах України

  Назва ЦЗ

  Дата проведення заходу

  Назва проведення заходу

  Учасники заходу (безробітні, студентська молодь)

  Назва роботодавця, контактні дані

  Результат

  Горохівський РЦЗ

  10.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні 15 чол

  Підприємтсва та господарства Херсонської області

  Проінформовано  щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  21.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні

  14 чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  24.04.2017

  Семінар «ТПР.Використання джерел інформації»

  безробітні

  14чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано безробітних щодо сезонних робіт по Херсонській області

  Горохівський РЦЗ

  28.04.2017

  Профінформаційний груповий захід для молоді в рамках діяльності Студентського центру агробізнесу

  Студенти    

  34 чол

  Підприємтсва та господарство Херсонської області

  Проінформовано студентів щодо сезонних робіт по Херсонській області

   

  Історія успішного працевлаштування

  Бажання працювати – причина знайти роботу

  кронберг Історія кожного життя особлива та непередбачувана. Ніколи не знаєш, де віднайдеш,  де загубиш. А втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, але й упевненості в своїх силах. Однак, як кажуть, усе, що робиться – до кращого. Можливо, це просто з’явився шанс змінити своє життя. Головне, щоб людина усвідомила свою нову роль у майбутньому житті та не впадала у відчай.

    Так, у квітні 2016 року до Горохівського районного центру зайнятості  звернулася Бучок Людмила мешканка смт. Сенкевичівка. Жінка з 2013 по 2016 роки працювала дояром ПОСП «Україна». За період перебування на обліку Людмила сумлінно відвідувала інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, сприяючи своєму працевлаштуванню, розглядалися також варіанти перекваліфікації.  Найбільш  зацікавилась  пропозицією  роботи на ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» комплектувальником проводів.  Влаштовував  позмінний  характер  роботи,     довіз  до  місця  праці  та  соціальний  пакет  на  підприємстві. Людмила отримала направлення та після індивідуальної співбесіди з роботодавцем питання її працевлаштування було вирішено.  

  Людмила Бучок дуже задоволена роботою і ставленням до неї в колективі та щиро вдячна працівникам служби зайнятості за фахову допомогу. А ми бажаємо їй успіхів в роботі.

  Горохівський РЦЗ

   

  Особисті  зустрічі  - спільний  результат

  Еко-плазмаНещодавно директор  Горохівського  районного  центру  зайнятості  Ірина  Рабінська  та фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Янюк провели виїзні  зустрічі   на підприємствах  міста Горохова ПП «ЕКО-ПЛАЗМА» та  приватного  підприємця    Олексія  Гайдука, котрі  займаються  деревообробним бізнесом  як  партнери.      В основному   працюють  на  експортні  поставки -  виготовляють   палетні заготовки,   піддони  та   дрова  для  опалення.  Для  підбору    робітників постійно звертаються  в   районний центр зайнятості  ,  під час зустрічі    заявили  про оперативні вакансії 2  підсобних робітників   на  пилораму.

  Дбають тут про соціальний пакет для працівників: смачні  обіди  та вечері   в  сучасній їдальні,  за  потреби є можливість    проживання у робочі дні у  облаштованих  двохжитлових кімнатах.

  Обговорено перспективи навчання працівників під замовлення роботодавця,  зокрема  на базі  центрів професійно-технічної освіти   ДСЗ, оскільки  у звязку із розширенням   виробництва буде  потреба   у водіях  категорії С , Е.

   Під час   знайомства із виробництвом   поспілкувались також з  працівниками.Задоволена   роботою    Лариса  Грель,  котра  за  направленням   центру  зайнятості   працює   на  підприємстві  з березня ц.р. Гідна  заробітна плата  та  умови  праці, бажання працювати   -  складові   успішного працевлаштування.


   

  Історія успішного працевлаштування

  Бажання працювати – причина знайти роботу

  Історія кожного життя особлива та непередбачувана. Ніколи не знаєш, де віднайдеш,  де загубиш. А втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, але й упевненості в своїх силах. Однак, як кажуть, усе, що робиться – до кращого. Можливо, це просто з’явився шанс змінити своє життя. Головне, щоб людина усвідомила свою нову роль у майбутньому житті та не впадала у відчай.

    Так, у квітні 2016 року до Горохівського районного центру зайнятості  звернулася Бучок Людмила мешканка смт. Сенкевичівка. Жінка з 2013 по 2016 роки працювала дояром ПОСП «Україна». За період перебування на обліку Людмила сумлінно відвідувала інформаційні семінари та з техніки пошуку роботи, сприяючи своєму працевлаштуванню, розглядалися навіть варіанти перекваліфікації. Тому дуже доречною стала пропозиція роботи фахівця центру зайнятості на німецький завод ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» комплектувальником проводів. Людмила отримала направлення та після індивідуальної співбесіди з роботодавцем питання її працевлаштування було вирішено.  

  Людмила Бучок дуже задоволена роботою і ставленням до неї в колективі та щиро вдячна працівникам служби зайнятості за фахову допомогу. А ми бажаємо їй успіхів в роботі.

  Горохівський РЦЗ

   

  'Успішне працевлаштування

  1 copyЮрій Черенко звернувся в пошуках роботи в Горохівський районний центр зайнятості в листопаді 2016 року після тривалої перерви в трудовій діяльності. Хоча Юрій спеціальної освіти не здобув, зате практичні навики роботи на будівництві має непогані. Це і пригодилося в працевлаштуванні. В листопаді минулого року на підприємстві  «Горохівагробуд» було організовано  тимчасові роботи, до проведення яких залучено безробітних осіб, які перебували на обліку в Горохіському ЦЗ. Юрій Черенко був в числі тих, хто виявив бажання працювати на тимчасових роботах. Роботи продовжувались три місяці, а після їх закінчення керівник «Горохівагробуду» Тамара Цехош запропонувала Юрію постійну роботу за фахом «муляр».  Як сказала Тамара Антонівна, «хлопець відповідальний, працює якісно, хоч і не має спеціальної освіти».Керівник має надію, що з Юрієм будуть співпрацювати  не  один рік.

  Горохівський РЦЗ

   

   

   

   

  Громадські роботи – перспективний напрямок взаємовигідної співпраці

  Безымянный copyВ умовах дефіциту якісних вакансій та гострої конкуренції на ринку праці все більшої ваги набувають громадські роботи та роботи тимчасового характеру. Завдяки їм можна пом’якшити або випередити наслідки безробіття, крім того – вирішуються нагальні питання соціального розвитку територіальних громад.

  Більшість голів територіальних громад району зацікавлені у проведенні таких робіт: наводиться лад та благоустрій у населених пунктах, ремонтуються об’єкти соціальної сфери, проводиться очищення від сміття кладовищ, скверів, придорожніх смуг.

  Сьогодні активно у питаннях організації громадських робіт співпрацюють з районним центром зайнятостіГорохівська міська рада,Марянівська,Холонівська таЗвинячіська сільські ради, які постійно дбають про чистоту та благоустрій  їхніх територій. 13 жителів цих сіл виявили бажання попрацювати на користь потреб села. За участю безробітних буде проведено прибирання території населених пунктів:  згрібати сміття та суху покошену траву, прибирання узбіччя  доріг  ремонт пам’ятників, обелісків, впорядкувати парки, сквери, кладовища, навести  лад на вулицях села. Ці сільські ради та їх голови є прикладом для інших територіальних громад району щодо плідної співпраці в залученні безробітних до суспільно корисних робіт.

  Враховуючи, що користь від організації громадських робіт для суспільства очевидна, служба зайнятості й надалі розвиватиме співпрацю у цьому напрямку з усіма зацікавленими сторонами соціального партнерства.

   

  Орієнтири для студентів на ринку праці

  Студентський центр агробізнесу

  В рамках діяльності Студентського центру агробізнесу в  Горохівському центрі зайнятості  побувала група  випускників-технологів  Горохівського коледжу ЛНАУ .

  Працювали із студентами директор РЦЗ Ірина Рабінська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак, профорієнтатор Тетяна Янюк. Ознайомили молодь з інноваційними технологіями та електронними сервісами для надання послуг клієнтам служби зайнятості такими як електронна реєстрація, скайп-співбесіда, відеорезюме.  Запропоновано презентації потенційних роботодавців Горохівського та сусідніх районів. Обговорили актуальні та можливі вакансії в галузі сільського господарства та перспективи працевлаштування по закінченню  навчального закладу.

  DSCN0071

   

   

   

   

   

   

   

  Завершився дев’ятий сезон Зимової агрошколи

  30 березня в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся підсумковий семінар освітнього проекту «Зимова агрошкола». До участі запрошено учасників тренінгів та семінарів, які проходили в листопаді-березні в рамках проекту, представників соціальних партнерів –ЛарисуКорецьку,  управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації, Віктора Гавеля, Волинський учбовий центр АПК,  Василя Демчука, Горохівський коледж ЛНАУ, практиків Петра Криштальського (городництво), Юрія Плисюка (бджільництво), фермера Романа Юхимчука (садівництво, ягідництво) .

  DSCN0165

   

  ІХ сезон агрошколи в Горохівському РЦЗ пройшов дуже активно і результативно. Слухачі отримали масу інформації про нові державні програми, що стимулюють розвиток садівництва і ягідництва, налагодили контакти з громадськими організаціями, що впроваджують нові методи співпраці між інвесторами та одноосібниками, отримали практичні поради від практиків щодо раціонального використання родючої горохівської землі. При бажанні та наявності певних знань з агрономії можна ефективно та успішно працювати на землі, отримуючи пристойний дохід від цієї діяльності.Деякі учасники Агрошколи вже розпочали підготовку до впровадження отриманих знань  в практику.

  Коротко обговорили пройдені теми, практики поділились власним досвідом та намітили кроки майбутньої співпраці.

  Присутнім слухачам вручено  сертифікати про участь в Зимовій агрошколі.

   

   

   

   

   

  Фахівці Горохівського центру зайнятості продовжують проводити профорієнтаційну роботу в школах району. 10 березня відбулися виїзди в ЗОШ І-ІІ ст.. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Підбереззя. Охоплено 42 учні 8-11 класів. Підлітки розуміють важливість правильного вибору сфери професійної діяльності розуміють, а завдання дорослих – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  DSCN0056

   

  Вивчали  потреби роботодавців  та  громади  під час виїзних зустрічей

  17.03.2017

  10 березня   директор  Горохівського районного центру  зайнятості  Ірина  Рабінська,   начальник  відділу   взаємодії з роботодавцями  Михайло  Козак  та    провідний  фахівець  з питань  зайнятості  Тетяна   Янюк   здійснили  виїзні   зустрічі  з роботодавцями  та соціальними партнерами на територіїМирківської та Підберезівськоїсільських рад.

  Із  Степаном Сайкевичем,  керівником СФГ «Зоря»,було досягнуто 0домовленості залучити  22 безробітних осіб на роботи тимчасового характеру в березні місяці   та    організаціюстажування  на робочомумісці   6 трактористів  та 2  водіїв. Потреба в підсобному  робітнику    на  господарстві   виникне   з початком  весняно - польових  робіт, підбір  якого  забезпечить   центр зайнятості.

  Анатолій Гнатів,   голова ФГ «Віладіна»,заявив  про актуальну  вакансію  водія автотранспортних засобів, оскільки  підприємство  займається    вантажними перевезеннями.   До десяти  осіб      підприємство  може  надати  тимчасові  робочі місця в травні  місяці   на   підсобні роботи   сільськогосподарського характеру.

   Питання  організації  громадських робіт  обговорено з  Підберезівським сільським головою  Віктором Коритком. Бюджет ради   дозволяє  передбачити   кошти на  паритетних умовах  для  робіт  по благоустрою, що  буде   прийнято під час чергової  сесії, оскільки є розуміння  їх важливості     для   потреб  громади  і для   підтримки   безробітного  в період пошуку роботи.

  Фахівець з профорієнтації   Тетяна  Янюк   під час  виїзду      провела   з учнями   ЗОШ І-ІІ ст. с. Мирків та ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підбереззяцікаві заняття  «Професії майбутнього»  в рамках   квесту  «Твій вибір».Підлітки  активно   дискутували  щодо важливості правильного вибору сфери професійної діяльності,тому  завдання  служби  зайнятості  – допомогти їм розібратися у розмаїтті професій, своїх вподобаннях та природних здібностях.

  Горохівський РЦЗ

   

  Раціональне використання земельної ділянки

  Зимова агрошкола

  17.03.2017

  DSCN9999В Горохівському РЦЗ в рамках Зимової агрошколи відбулися два чергові семінари: «Раціональне використання присадибної ділянки» та «Технологія вирощування зернових культур».

  Своїм досвідом раціонального використання невеликої присадибної ділянки розміром 10 сотих ділився безробітний Петро Криштальський, овочівник-любитель, який з невеликої площі землі збирає хороші врожаї овочів, фруктів, горіхів та ягід. Вистачає не тільки для власних потреб, а й на продаж. Дійшли висновку, що при дотриманні умов сівозміни, агротехніки,  раціональному підході до вибору посівних культур  з невеликої ділянки можна мати більше користі, ніж  інколи з гектарів городу.

  Сучасними технологіями вирощування зернових культур ділився викладач Горохівського коледжу ЛНАУ Василь Демчук. Сьогодні в Україні пшениця є стратегічною зерновою культурою, виробництво якої  напряму пов’язане з продовольчою безпекою. В останні роки середня урожайність пшениці в Україні становить близько 30 ц/га тоді як провідні господарства збирають по 80-90 ц/га. До слова, рекордну урожайність було зафіксовано у 2015 р в Англії – 165 ц/га.

  Зараз рідко хто в селі не сіє зернових. Виявляється, на родючій Горохівській землі за певних умов   можна досягти урожайності зернових до 100 ц/га.  Практичні поради  викладача по оптимальних термінах  посіву, обробітку, підживлення та захисту посівів, звичайно, стануть корисними одноосібникам.  Цікавою була інформація про нові районовані сорти пшениці, виведені спеціально для вирощування на певних грунтах та відповідному кліматі.

  Викладач Василь Демчук провів семінар в Горохівському центрі зайнятості завдяки запрошенню Волинського обласного учбового центру АПК.

  Яку професію обрати?

  27.02.2017

  БезымянныйЯку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної молодої людини. З причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності близько 40% молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням. Особливо значущою є проблема набуття учнями адекватних знань про певний рід професійної діяльності, власні можливості оволодіння нею.

    З метою професійного самовизначення і становлення особистості, заохочення молоді до отримання професій, актуальних на ринку праці та для ознайомлення учнів із ситуацією на сучасному ринку праці 24 лютого в ЗОШ І-ІІІ ст.. с. Вільхівка відбувся Ярмарок професій. Учасники, а це були учні 9-11 класів,  разом з модератором заходу Тетяною Янюк  обговорили ряд професій в послідовності: я хочу бути… (назва професії), цю професію я можу здобути…(назва навчального закладу), з цією професією я можу працювати … (назва галузі, підприємства, установи тощо).

  Увагу молоді привернуто до необхідності посилення власної активності щодо пізнання своїх природних професійних задатків та співставлення з вимогами до обраної професії. З дітьми проведено  експрес-тестування, розглянуто барометр професій.

  Цього ж дня в ЗОШ І-ІІ ст. с. Ощів  проведено профорієнтаційний урок з учнями 9 класу.

  Сподіваємось, що такі заходи формують позитивне ставлення до робітничих професій, розширюють світогляд учнів, допомагають у виборі професійного шляху та є одним з ефективних методів профілактики молодіжного безробіття.

   

  Пропозиція співпраці від ГО «Ягідник»

  20.02.2017

  DSCN9978 copyВ Горохівському районному центру зайнятості 16 лютого відбувся семінар в рамках Зимової агрошколи «Від бізнес-ідеї до власної справи», учасниками якого стали понад 30 осіб, потенційно зацікавлених людей, господарів, які готові на своїх земельних наділах займатись ягідництвом. Ініціатори зустрічі -  представники громадської організації  «Об’єднання виробників плодово-ягідної продукції «Ягідник»   Володимир Кулюк та Сергій Горбач. Вони ж є координаторами проекту «Ягідник». Пропозиції від ГО «Ягідник» були досить чітко окреслені: людина безоплатно отримує елітні саджанці суниці або малини на умовах договору, яким зобов’язується продавати вирощену продукцію тільки ГО  «Ягідник» протягом певного терміну. Людина несе відповідальність за саджанці, зобов’язується забезпечити полив, обробіток, захист від хвороб та шкідників. Від стихійних природних явищ насадження мають бути застраховані.

  Який порядок отримання саджанців? По-перше, особа, зацікавлена у співпраці, має бути членом  громадської організації «Ягідник»,  далі укладається договір, яким обумовлюється кількість та сорт посадкового матеріалу, відповідальність сторін. Саджанці передаються по акту прийому-передачі, плани по здачі ягід для людини не  встановлюються. Мінімальна площа насаджень має бути не меншедесяти сотих гектара. Вирощену продукцію «Ягідник» зобов’язується купувати в людини за встановленою на початку сезону незмінною ціною. Крім того, кожній людині надається агрономічний супровід, можливість зробити експрес аналіз грунту та води, сприяння в купівлі на вигідних умовах  інвентарю та засобів захисту рослин.  За словами Володимира Кулюка, створюються умови, щоб людині вигідно було співпрацювати з «Ягідником» під час дії договору і після його закінчення. Також «Ягідник» буде здійснювати прийом ягід від людей, котрі вже мають насадження, якщо продукція буде якісна.

  Представники «Ягідника» отримали масу запитань, пропозицій, зауважень. В нинішніх умовах люди остерігаються обману, тому детально розпитували про всі умови.

  До фахової розмови долучилася Лариса Корецька, спеціаліст управління регіонального розвитку Горохівської райдержадміністрації.

  Отже, інформація зацікавленим людям надана. Рішення за ними. Хотілося б побажати учасникам семінару, щоб співпраця між виробниками, інвестором те переробними підприємствами   базувалася на взаємовигідних та чесних партнерських умовах.

  Горохівський РЦЗ

   

  Цільові зустрічі з головами територіальних  громад

  20.02.2017

  DSCN9962Днями  в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведенозустріч з  головами сільських, селищних та міських рад на тему: «Самодостатність через  призму  зайнятості».

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська, виступаючи перед керівниками органів місцевого самоврядування, розкрила  інноваційні  методи в роботі  служби зайнятості та підвела підсумки за 2016 рік.    Було  відзначено   активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці.Обмін  досвідом  був переконливим аргументом  про   важливість  такої співпраці   для  тих   рад ,  котрі  на сьогодні  ще  не передбачили кошти на громадські роботи.

  Про  особливості формування   бюджетів та моніторинг  фінансового  менеджменту    у  звітному році    розповіла   начальник управління фінансів райдержадміністрації   Валентина Ковальчук. Обговорили  перспективи   створення   об'єднаних територіальних громад,  акценти  зроблено  на   дослідженнях  ринку праці та  формуванні  програм  зайнятості адміністративних одиниць.

  Начальник Управління державного казначейства у Горохівському районі Волинської області Олена Бєкєтова розповіла про порядок відкриття та закриття рахунків в органах Державної казначейської службита наголосила на правильність складання кошторисів місцевих бюджетів.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

  Горохівський РЦЗ

   

  Кому потрібна легальна зайнятість?

  DSCN9927Чи часто люди, особливо молодь, задумуються над тим, якими вони будуть у старості? Який спосіб життя будуть вести, за що жити?  Яке відношення сучасність має до їхньої старості? І чи потрібно захищати свої права відповідно до законодавства? Мабуть, більшість - не часто. Багатьом важливіше отримати гарну заробітну плату сьогодні, не задумуючись про день завтрашній. Тому все частіше стикаємосьз таким негативним явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин – «тіньовою зайнятістю».

  “Тіньова зайнятість” (використання праці найманих працівників без укладання трудових договорів, угод) і “тіньова заробітна плата” (так звана “зарплата в конвертах”) – явища, які, на жаль, міцно увійшли в наше життя та набули великих масштабів. Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема. Легалізація зайнятості та заробітної плати сьогодні є одним з пріоритетів державної політики зайнятості.

   Основними причинами виникнення цієї проблеми є невміння громадян користуватися правами, закріпленими у Конституції України, недостатній рівень правової освіти, відсутність правосвідомості та поваги до Закону, як у найманих працівників, так і у роботодавців.

  Питання «тіньової зайнятості» обговорилив Горохівському центрі зайнятості 19 січня на семінарі «Легальна зайнятість». Оксана Челядин, представник Горохівського Бюро правової допомоги, наголосила, що  неофіційне працевлаштування – це відсутність будь-яких соціальних гарантій для найманого працівника, а саме:

  - права на офіційну відпустку, в т.ч. в зв’язку з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною;

  - права на оплату тимчасової непрацездатності,включаючи догляд за хворою дитиною;

  - права на достроковий вихід на пенсію (якщо робота пов’язана з шкідливими умовами праці);

  - права на охорону праці (трапляються нещасні випадки на виробництві, професійні захворювання).

  Тобто, людина зі своїми соціальними проблемами на робочому місці та поза ним залишається наодинці.

  Світлана Зрайко, спеціаліст об’єднаного Горохівсько-Локачинського відділення Пенсійного фонду України, ознайомила присутніх із пенсійним законодавством України, розповіла про  умови виходу на пенсію для чоловіків та жінок як за віком, так і за вислугу років, необхідну кількість років накопиченого страхового стажу для отримання пенсійних виплат. Отримання пенсії (крім пенсії по інвалідності) напряму залежить від легальної роботи людини. Зважаючи на те, що збільшились вимоги до терміну страхового стажу при виході на пенсію,  кожен відпрацьований людиною період є  для неї цінний.

  Отже, легальна зайнятість – основа соціальної захищеності людини зараз і в майбутньому.

  Горохівський РЦЗ

   

  Зимова агрошкола - як хобі перетворити в бізнес

  DSCN9881В Горохівському центрі зайнятості 11 січня відбувся черговий семінар «Зимової агрошколи» «Ефективне ведення сільського господарства-вирощування яблук та малини». Для професійної розмови запрошено Романа Юхимчука, підприємця-практика, який має досвід  в галузі садівництва та ягідництва. Роман дав практичні поради  учасникам семінару, як і на яких ділянках краще закладати садки, про технологію захисту дерев та ягідників від хвороб і шкідників, які районовані  сорти яблунь та малини краще плодоносять в умовах нашої кліматичної зони. А найголовніший тезис від людини, котра професійного досвіду набувалана заробітках у Польщів яблуневому саду, прозвучав так: посадивши садок  - ти  створюєш робоче місце, і можливо, не тільки для себе.Зараз Роман вирощує в рідному селі Мирків яблука на 2,5 гектарах землі, а це 40 тисяч саджанців; малину на 6 гектарах. Четверо безробітних осіб¸ які  перебували на обліку в центрі зайнятості, працювали в нього на тимчасових роботах: збирали малину та яблука, причому ціна за 1 кілограм малини була 6 гривень, що майже дорівнює ціні за збір цієї ягоди в сусідній Польщі. І не треба нікуди їхати, робити візи, залишати на довгий час сім’ю. А ще є 20 сотих маточних підщеп, тобто, розширювати садок можна буде вже своїми саджанцями.

  Лариса Корецька, головний спеціаліст управління регіонального розвитку поділилася корисною інформацією щодо державних програм:

  - З районного бюджету надаватиметься дотація особистим селянським господарствам та фермерам  за виконані роботи на закладення садів та ягідників, на придбання саджанців та посадкового матеріалу  плодово-ягідних культур на площі, що не перевищує 5гектарів,  із розрахунку до 5 тис.грн. відшкодування  на 1 гектар господарствам, які мають в обробітку  до 50 гектарів землі. В цьому році  на цей напрямок планується виділити 200 тис.грн.  Також проінформовано  про дотацію  власникам особистих селянських господарств, що утримують 3 і більше корів, а саме, виплачується по 100 гривень на 1 корову з районного та обласного бюджетів.Завдяки обласній цільовій Програмі  Фонду «Власний дім» для особистих селянських господарств є можливість оформити кредит на  купівлю племінних корів чи телиць  при платі  3 відсотки річних за користування кредитом.  

  Активними учасниками   семінару  були  Олександр Юськов з Губина  і Петро Глез з Мирного, котрі отримали по 2 гектари землі сільськогосподарського призначення як демобілізовані учасники АТО, та планують розпочинати власну справу.Найімовірніше, це і буде вирощування плодових дерев та ягідництво, так як з реалізацією яблук та малини, як сказав Роман Юхимчук, проблем немає.

  А щеприсутні довідалися про те, що Роман ініціює створення громадського об’єднання, яке захищатиме права одноосібників та початківців у бізнесі, пов’язаному з сільським господарством. І вже пропонує свою підтримку тим, хто планує займатися власною справою.

  На майбутнє запланували один із семінарів «Зимової агрошколи» провести на виїзді в с. Мирків, щоб наочно поділитися цінним досвідом, як створювати робочі місця тут, в Україні.

   

  Перше робоче стало успішним

  DSCN9941Рубінська Юлія закінчила в січні 2016 року Луцький національний технічний університет, здобула кваліфікацію економіста з бухгалтерського обліку. В Горохівський районний центр зайнятості за допомогою у пошуку роботи звернулась у лютому того ж року і вже за два місяці отримала можливість випробувати здобуті знання  на своєму першому робочому місці - головним казначеєм в Горохівському казначействі.  Юлія працює на цій посаді майже рік, роботу вивчила, колектив її сприйняв добре, підтримавши молодого спеціаліста. Отже, працевлаштування за направленням служби зайнятості  стало успішним.

  Хай щастить молодому спеціалісту!

   

  Громадські роботи стали вигідніші

  DSCN990812 січня ц.р. у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на тимчасові та громадські роботи, метою якого було сформувати позитивне ставлення безробітних осіб до участі в оплачуваних громадських роботах, розкрити переваги тимчасової зайнятості.

  На семінарі Михайлом Козаком, начальником відділу взаємодії з роботодавцями Горохівського РЦЗ,  була надана детальна інформація про порядок організації громадських робіт, їх види, джерела фінансування, умови оплати праці осіб, зайнятих на цих роботах.

     Місцеві  органи самоврядування   району   розуміють  взаємовигідне   фінансування    громадських робіт  на паритетних  умовах, вже  на  2017  рік  передбачено  коштів  на  суму 114,3 тис.грн.

  Залучення до оплачуваних громадських робіт – найбільш доступний шлях тимчасового вирішення проблем зайнятості. Під час таких робіт безробітні, відчуваючи свою потрібність, отримують стимул до більш активного пошуку роботи.

  Як результат, декілька осіб зацікавилися даною пропозицією, так як у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати заробіток на тимчасових роботах може стати доброю підмогою для сімейного бюджету. Зокрема, в лютому  тимчасові роботи будуть проведені в Територіальному центрі соціального обслуговування Горохівської РДА.

   

  Задля підвищення  рівня  правової поінформованості громадян

  4444444444444444444Державна служба зайнятості України (Центральний апарат) і Координаційний центр з надання правової допомоги об'єднали зусилля з метою забезпечення для громадян доступу до юридичної допомоги   шляхом укладення   меморандуму  про співпрацю   1 листопада  ц.р.  

      Відповідну  угоду про співпрацю   1 грудня було укладено  між Горохівським бюро правової допомоги Володимир-Волинського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в особі   заступника начальника відділу Оксани Челядин    та  Горохівським    районним  центром зайнятості в особі  директора  Ірини Рабінської.

     В центрі зайнятості    два місяці уже  діє робоче місця для фахівця  бюро правової допомоги, де  клієнти служби  отримують консультації з будь-яких правових питань, що забезпечує  максимальне наближення до їхніх потреб, підвищує  рівень  доступності та якості.

   Домовлено про  спільне проведення   інформаційних заходів круглих столів  та  тематичних зустрічей,  в першу чергу  для  осіб, що потребують  додаткового  соціального захисту.

  Горохівський РЦЗ

   

  З нагоди дня Збройних Сил  України

  33333333333333336 грудня в Горохівському РЦЗ відбувся семінар «Професійна діяльність як засіб реабілітації» в рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди дня Збройних Сил України. До участі запрошено демобілізованих військовослужбовців, учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в центрі зайнятості.  Фахівець з профорієнтації Тетяна Янюк поінформувала присутніх про наявні вакансії, можливість навчання, перекваліфікації від служби зайнятості. Бажаючі пройшли профдіагностику, цікавилися навчанням за професією «тракторист».

  З метою надання практичної правової допомоги до проведення заходу залучено спеціаліста Бюро надання правової допомоги Оксану Челядин та юриста РЦЗ Романа Мужика.

  Правниками та фахівцями центру зайнятості  в цей день надано ряд індивідуальних консультацій демобілізованим військовослужбовцям щодо діючих норм чинного законодавства та по роз’ясненню пільг.

  Горохівський РЦЗ.

   

  Успішне працевлаштування

  22222Бортник Андрій за професією – слюсар з ремонту автомобілів. Освіту здобув  у 2013 році у Всеукраїнському центрі реабілітації інвалідів. Одразу ж по закінченню навчального закладу знайшов роботу в м. Горохові в автотранспортному підприємстві за здобутим фахом. Робота хлопцеві подобалась, в колективі старші колеги рахувались з ним як з досвідченим слюсарем. Однак, у вересні цього року втратив роботу через скорочення чисельності штатів на підприємстві.

     За допомогою в пошуку роботиАндрій звернувся в Горохівський центр зайнятості. Крім фаху слюсаря з ремонту автомобілів має права водія категорії В, С, Е і вже в листопаді був направлений фахівцем центру зайнятості  на співбесіду до підприємця Хайчевського Олега Васильовича, який займається міськими та приміськими перевезеннями пасажирів, і мав на той час потребу у водіях автобусів.

  Співбесіда виявилась успішною і з 29 листопада Андрій Бортник працює водієм автобуса на міських пасажирських перевезеннях в Луцьку. Із розмови з хлопцем зрозуміло, що робота нелегка, в постійній напрузі, але компенсується хорошим відношенням роботодавця та високою оплатою праці.

  Хай щастить на новому робочому місці.

  Горохівський РЦЗ

   

  Твій вибір

  1В рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір» фахівцем Горохівського районного центру зайнятості Тетяною Янюк протягом тижня проведено заходи в загальноосвітніх школах   сіл Перемиль, Галичани,  Лобачівка, Мерва,селищаМар'янівка, міста Берестечка.

  «Я хотів би мати професію, яка давала б мені можливість…», - саме на таке запитання кожен старшокласник мав змогу висловити свої думки, почуття, емоції. В інтерактивній та ігровій формах з учнівською молоддю обговорювали професії, які їх цікавлять, можливість навчання та, найголовніше,  працевлаштування за обраною професію. Знайомились з регіональним барометром професій.

  Потім влаштовували «Змагання мотивів» за олімпійською системою і з кожною групою молодих людей визначали головні мотиви, які рухають людиною при виборі професії. Для кожного, звичайно, ці мотиви були різні, та спільним для всіх стало бажання реалізувати свої здібності, проявити себе в професійній діяльності.

  Вікторина «Чи знаєте ви що?» та анкетування  показали високий рівень обізнаності учнів з тими професіями, які їх цікавлять. Завдяки профорієнтаційній роботі в школах, доступності до інформації через ЗМІ, мережу Інтернет молодь має можливість зорієнтуватися у великій кількості сфер діяльності та свідомо зробити свій вибір.

  Побажаємо їм у цьому успіху.

  Горохівський РЦЗ

   

  Щоденний коучинг для досягнення цілей

  Таку тему обговорювали на тренінгу в Горохівському районному центрі зайнятості 25 листопада. Саме поняття коучинг означає розкриття внутрішнього потенціалу людини за допомогою певних методик, вправ та запитань.  Тренер  громадської організації «Корпорація щастя»зуміла викликати учасників на відверту дискусію щодо того, чи має людина починати будь-які зміни, про які говорить, із себе, щоденно працюючи над собою. Обговорили кілька бізнес-ідей учасників тренінгу, зокрема, Андрій Журавель цікавиться польськими методиками вирощування яблук і хотів би започаткувати власну справу. І хоча присутні назвали ряд проблем, з якими він може стикнутися при цьому, однак, Андрій готовий до активної діяльності і бачить свою професійну перспективу саме в цьому напрямку.

  Багато різних думок було висловлено, але все ж погодилися на тому, що людина має усі необхідні ресурси для того, щоб досягнути поставлених цілей, і відкрити ці ресурси можливо за допомогою технік щоденного коучингу.

  Горохівський РЦЗ

   

  Пропонуємо роботу по-новому

   1 грудня Горохівськийрайонний центр зайнятості долучився до участіусоціальномупроекті«Квиток до успіху» шляхом проведення ярмаркувакансій   на території. Мета заходу - ознайомлення широкого колаосіб  з базою вакансій , якоюволодіє служба зайнятості . Фахівці центру зайнятості  випробовувалинову форму роботи,якою показали , що роботу можна знайти навітьна зупинці автовокзалу. 

  Значна кількість відвідувачів ярмарку мали змогу  отримати індивідуальні консультації та ознайомилися з пропозиціями роботи як в районі , так і за його межами. Цікавились  роботою  в  місті Луцьку за професіями комплектувальник проводів , слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник Бажаючим працювати були надані контактироботодавців, котрі пропонують роботу.

  У такий цікавий спосіб була надана можливість  скористатися послугами служби зайнятості та отримати кваліфіковану інформацію щодо послуг з працевлаштування та професійної підготовки учням сільських шкіл , котрі  перебували на території автостанції та поверталися додому після участі у районній олімпіаді .

  Відвідувачі заходу,котрі зацікавилися вакансіями ТЗОВ «Горохівагробуд»за професіями маляр , муляр, штукатур отримали запрошення відвідати роботодавця та ознайомитися з їх діяльністю безпосередньо на виробництві.

  Горохівський РЦЗ  

   

  ОСББ: просто про складне

  DSCN9677Нещодавно в Горохівському центрі зайнятості відбувся тренінг для жителів багатоквартирних будинків міста Горохова та селища Мар’янівка"ОСББ: просто про складне. Управління багатоквартирним будинком для власників квартир".

  Директор Волинського обласного молодіжного центру праці Петро Лавренюк, доступно пояснив, чому саме створенню ОСББ нині приділяється особлива увага, адже реформується весь житлово-комунальний комплекс.

  Перш за все лідерами таких утворень мають бути люди якщо не з спеціальною технічною освітою, то хоча б які дуже добре орієнтуються в питаннях ЖКГ. Далі: в модернізацію старих будинків потрібно вкладати кошти, частина з яких має бути від мешканців будинків. В цьому питанні об’єднання мають перевагу, бо міська влада, йдучи назустріч, дає великий відсоток спів фінансування на перекриття, утеплення, інші роботи.

  В Горохові зараз створено 12 ОСББ, тобто цей процес розпочато, але йде він дуже повільно. Разом з тим, якщо дивитися на перспективу, то залучення інвестицій на облаштування будинків – це і нові робочі місця, де наймачем (роботодавцем) є громада.

  Олександра Вітрів, учасниця тренінгу, поділилася своєю історією спроби створення ОСББ, та проблемами, з якими стикнулися при цьому.

  Тренер ЗарінаДацик докладно зобразила схему можливої діяльності ОСББ, яка вже перевірена в багатьох Луцьких будинках.

  Для успішної реалізації  програми Петро Лавренюк пропонує громадянам брати ініціативу в свої руки та спільно з органами місцевого самоврядування  створити належні правові умови для діяльності ОСББ.

   

  Здоровий спосіб життя і професійна діяльність

  DSCN9034Як прожити життя, щоб до старості зберегти своє здоров’я,  радіти життю, прагнути до духовності  і фізичного удосконалення. Мистецтво продовжити життя – це мистецтво не скорочувати його. Правильне харчування, рухова активність, загартовування, утримання від куріння, алкоголю, наркотиків – це шляхи до здорового способу життя і творчого довголіття.А як це пов’язано із професійною діяльністю? Це питання було поставлено Тетяною Янюк, спеціалістом центру зайнятості, на обговорення для учасників семінару «Здоровий спосіб життя-запорука професійних успіхів», який нещодавно відбувся в Горохівському районному центрі зайнятості.

  Сьогоднішнє суспільство починає усвідомлювати: щоб досягти висот – необхідно бути гармонійним, цілісним, повним сил і енергії, адже більшість сучасних роботодавців надають перевагу при працевлаштуванні людям, які фізично і психологічно здорові та готові працювати.

  Охорона здоров’я – це безпосередній і цілеспрямований обов’язок кожної людини, який він ніяк не може доручити нікому іншому, окрім себе. Загальновідомо, що стан здоров’я на 50% залежить від нашого способу життя, на 20% – від навколишнього середовища, на 20% – від генотипу, і лише на 10% – від рівня розвитку охорони здоров’я в країні.

  Нерідко буває, що людина шкідливими звичками у 20-30 років доводить своє здоров’я до катастрофічного стану. Як результат: знижується продуктивність праці, гармонійний розвиток особистості.

  На семінарі обговорено термін «здоров’я людини», та основні фактори, які впливають на його стан, вплив здоров’я на професійний вибір, становлення і кар’єру, розвиток особистості. Доцільними стали поради, як боротися зі шкідливими звичками.

  В ході семінару стало зрозуміло, що здоровий спосіб життя є однією з найнеобхідніших умов професійного успіху будь-якої людини, а недбале ставлення до власного здоров’я руйнує або навіть позбавляє можливості в повній мірі реалізувати себе.

   

  Молоді кадри в автотранспортному підприємстві

  DSCN9070Постійним партнером Горохівського районного центру зайнятості є Горохівське автотранспортне підприємство. Особливо активізувалась співпраця в цьому році. З початку року підприємство розширює бізнес і відповідно відчуває потребу в кваліфікованих кадрах. За сприяння центру зайнятості нещодавно укомплектовано вакансію фельдшера, де Басалик Інна, кваліфікована медична сестра, зараз випускає в рейси водіїв.

  Тимощук Алла працевлаштована прибиральницею, створює затишок для всіх працівників АТП. Надіємось, що співпраця з автотранспортним підприємством продовжиться і в майбутньому.

   

   

  DSCN9072

  Молодь на державній службі – перспектива для розвитку держави

  WP 002048Молодь в усі часи була рушійною силою всіх прогресивних перетворень у світі. Не виняток і наша держава. Саме з молодіжного протесту розпочався рух за незалежність нашої держави у 1990 році, саме молодь стояла у витоках боротьби за євроінтеграцію, і , напевно, саме молодь буде тим стержнем, який не дасть Україні повернутися до тоталітаризму, а буде вести її вперед, до достойного майбутнього.

  Нещодавно в ряди державних службовців горохівщини влилася  молода людина Білик Ірина, яка, втративши попередню роботу, звернулася в Горохівську службу зайнятості в пошуках підходящих вакансій. Дівчина здобула престижну  вищу  освіту і роботу підшуковувала відповідну. Особистий консультант в центрі зайнятості запропонувала Ірині взяти участь у конкурсі на заміщення вакантної посади в управління соціального захисту Горохівської райдержадміністрації. Успішно склавши іспит на конкурсі та показавши себе перспективним спеціалістом на співбесіді, дівчина прийнята на державну службу. Вітаємо Ірину з початком кар’єри та бажаємо реалізовувати себе на користь людям та державі.

   

  СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ

  фото служба за контрактоміЩотижня в Горохівському районному центрі зайнятості проходять семінари з орієнтації безробітних на службу в Збройних Силах України. Один із них відбувся в понеділок, 25 лютого 2016 року. Офіцер відділу комплектування Горохівського районного військового комісаріату капітан Озірський А.П. докладно роз’яснив присутнім чоловікам умови контрактної служби в ЗСУ.

  Деякі із запрошених  вже мали досвід служби в рядах Збройних Сил, а для більшості надана інформація стала новою.  В ході дискусії   обговорили  питання  щодо  термінів, кількісного та якісного складу майбутніх  призовів,  реформування, яке відбувається в Збройних Силах України та про очікувані якісні зміни після його завершення.

  В хлопців виникло багато запитань щодо умов служби за контрактом, відповідність дійсності виписаного в договорі матеріального забезпечення, місця можливої служби  та  участі  в  зоні проведення антитерористичної операції. Новою для присутніх стала інформація, що юнаки, які мають бути призвані на строкову службу, можуть укладати контракт на термін строкового призову. 

  Учасники семінару  зійшлися на думці, що спільними зусиллями маємо піднімати рівень Української Армії,  і щоб служба в її рядах стала справою честі для кожного українського чоловіка.

   

  Узяв на роботу - отримай компенсацію

  Механізм мотивації роботодавців компенсацією, що прописаний у новій редакції Закону України «Про зайнятість населення», дає свої реальні результати. Наприклад, в2015 році таким дієвим правом на отримання державної компенсації скористалися 15роботодавців Горохівського району, які працевлаштували на нові робочі місця безробітних, з них 12 – соціально незахищені особи. Успішно співпрацюють із службою зайнятості у цьому напрямі ТОВ «Даніка Протеїн», ТзОВ «Берестечківська хлібопекарня», ПП «Горагротехліс», приватні підприємці: Л.Билинь, В.Котик, Н.Захарчук, Р.Дикун та інші. За допомогою центру зайнятості роботодавці заповнили на своїх підприємствах вакансії бухгалтера, машиністів дробильних машин, бармена, менеджерів із збуту, водіїв автотранспортних засобів, слюсарів – ремонтників, продавців продовольчих товарів та ін. Більше того, за кожного працевлаштованого,  підприємства отримають від держави компенсацію єдиного соціального внеску.

  Загалом, згідно з чинним законодавством право на отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування мають роботодавці, які беруть на роботу з числа безробітних не менше, ніж на два роки громадян, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці. Також таке право мають представники малого бізнесу за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов`державне соціальне страхування , затвердженого постановою КМУ від 15.04.2013 № 347. Зокрема , в них передбачено:

  Нові підходи  у визначенні поняття «нове робоче місце»: для новостворених господарювання робочі місця вважаються новими протягом 12 місяців з моменту утворення нового суб`єкта господарювання;

  у разі створення нового робочого місця шляхом збільшення штатної чисельності працівників, факт відсутності зменшення середньооблікової кількості працівників за місяць, у якому створене робоче місце, із середнім значенням середньооблікової кількості працівників за 12 місяців, що передують місяцю створення нового робочого місця;

  Розширення переліку пріоритетних видів економічної діяльності (понад 220видів) для створення нових робочих місць суб`єктами малого підприємництва в галузях сільського, лісового господарства, виробництва одягу, взуття, лісопильного та стругального виробництва, виробництва меблів, медичної та стоматологічної практики.

     Постановою доповнено перелік документів, які необхідно подати роботодавцеві для отримання компенсації даними Державної фіскальної служби (ДФС) та її органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску.

  Порядок перерахування коштів компенсації єдиного внеску на рахунок роботодавця – до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до територіальних органів ДФС, за умови підтвердження даних Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування щодо заробітної плати працівника, з якої сплачено єдиний внесок.

  Загалом послуга служби зайнятості корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи, оскільки стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуючи їм легальну заробітну плату та забезпечуючи соціальні гарантії.

   

  ЗИМОВА АГРОШКОЛА

  Господарювання в умовах ведення одноосібного селянського господарства

  1233310 лютого в Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар в рамках «Зимової агрошколи»"Ефективне використання землі в умовах ведення одноосібного селянського господарства». До участі в заході запрошеноначальника відділу організації виробництва, переробки та маркетингу продукції рослинництва та тваринництва управління АПР Горохівської районної державної адміністрації Оксану Камоцьку.

  Розпочали з визначення: що ж таке одноосібне селянське господарство?  Особисте селянське господарство – особлива форма не тільки власності, а й сільськогосподарського виробництва, а точніше - сімейного виробництва. З огляду на реалії становлення ринкових відносин у сільському господарстві особисте селянське господарство є видом самозайнятості сільської родини, що спрямована на задоволення власних потреб у сільськогосподарській продукції, а також отримання прибутку шляхом реалізації надлишків виробництва.

  Оксана Йосипівна також розповіла присутнім про особливості грунтів району та про культури, котрі дають максимальну віддачу на них, особливості вирощування певних городніх культур, домашніх тварин. Тема виявилась близькою та актуальною для всіх присутніх, так як кожен на своєму «кусочку» землі вирощує ті чи інші господарські культури, займається свинарством чи птахівництвом. Участь у семінарі дала можливість присутнім безробітним поділитися власним досвідом обробітку землі, думками стосовно того, що можна вирощувати в ОСГ: це і вирощування картоплі, городини, ягід, зелені, грибів, розведення великої рогатої худоби, домашньої птиці, риби в штучних водоймах,  тощо.

     Сподіваємось, що всі, хто були присутні на занятті, сповна скористаються отриманою інформацією, яка допоможе ефективно і продуктивно працювати та бачити  результати своєї праці.

  На фото: під час семінару.

   

  Семінар для демобілізованих

  10 грудня у Горохівському районному центрі зайнятості відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної  операції. Із загальною інформацією про ринок праці району,актуальними вакансіями в районі та  за  його межами,послугами, які надає державна служба зайнятості ознайомила фахівець РЦЗ  Тетяна Янюк. Повідомила   учасників семінару  про можливості професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового  характеру. Крім того  з метою   підвищення якості надання послуг    проведено  анкетування  безробітних.

  Юрисконсульт   Роман Мужик повідомив про створення в районі громадської організації учасників АТО, діяльність якої буде спрямована на забезпечення  дотримання прав демобілізованих. Звернув увагу на те, що  період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до страхового стажу, що дає право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при звернені до державної служби зайнятості  після проходження військової служби. Обговорено питання щодо вирішення  проблем у окремих військових частинах при отриманні довідки про заробітну плату.

   Усі військовослужбовці, які повертаються  до мирного життя, потребують  підтримки для продовження повноцінного життя і насамперед у реалізації свого права робити те, що вміють і отримувати за це гідну винагороду, тому усі фахівці у центрі зайнятості докладатимуть максимум зусиль, щоб допомогти колишнім воїнам  та  надавати поради  стосовно вирішення нагальних проблем.

   

  Добро єднає серця

   DSCN7921Ряд  заходів  до  Міжнародного Дня інвалідів  проведено в Горохівському районі.    Горохівський  районний центр зайнятості   в рамках Всеукраїнської декади  зайнятості  учасників АТО та осіб з інвалідністю  долучився  до  благодійних акцій  за межами  центру зайнятості.

  Ігор Момот та Тетяна Янюк,   фахівці  РЦЗ,  відвідали вихованців  Горохівського психоневрологічного будинку-інтернату з добіркою цікавих книг, які збирали всім колективом  з домашніх бібліотек    в рамках   благодійної акції  «Подаруй прочитану книгу». Потішило те, що вихованців одразу ж зацікавиликниги, особливо  пригодницької серії та детективи, яких в добірці було найбільше.

  День відкритих дверей відбувся в громадській організації  «Благодійна місія «Сонце любові», яка об’єднує понад 50 інвалідів різних захворювань, в т.ч. 15 візочників.  Представники центру зайнятості завітали в гості до членів місії із солодкими подарунками, а заодно ознайомили учасників свята із послугами служби зайнятості людям з особливими потребами.

  Мудрість людська  в щирих словах :  «Допомогти – це пропустити  через  душу і серце». Саме тому завжди треба з розумінням відноситися до осіб з інвалідністю, і саме тому служба зайнятості готова до співпраці з усіма структурами, як державними, так і громадськими, для забезпечення прав та соціального захисту інвалідів.

  На фото : під час  зустрічей

   

  Співпраця  з територіальними громадами

  бліц навчання12 грудня ц.р.в Горохівському районному центрі зайнятостіпроведено бліц-навчання для новопризначених голів сільських, селищних  рад в якому взяли участь 14 представників громад.

  Директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінськарозпочала із знайомства та привітання  новообраних голів,   висловила  побажання  щодо  дієвої подальшої співпраці.  Також  проінформувала присутніх про послуги,  які надає Державна служба зайнятості, зокрема  актуальні на часі  питання  надання послуг   внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО та  членам їх  сімей, професійного навчання безробітних на замовлення роботодавця.

   Про особливості формування   бюджетів  та моніторинг  фінансового  менеджменту  у 2016 році    розповіла   начальник управління фінансів   райдержадміністрації   Валентина Ковальчук.  Обговорили  і норми Закону України "Про місцеві виконавчої влади" та Бюджетний кодекс із змінами та доповненнями,Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", що дасть змогу сформувати спроможні, самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними, фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на їхні органи місцевого самоврядування завдань та функцій  виходячи із реалій    економічного  розвитку  своїх громад.

  Бєкєтова  Олена, начальник управління державної казначейської служби в районі  розповіла  затвердження бюджетів місцевими органами влади (доходи та видатки рад) ,також про  сайт державної казначейської служби.

  Представник фіскальної служби Іван Бачко  надав   вичерпні роз’яснення та консультації  про зміни в податковому законодавстві та види сплати податків до місцевих рад, порядок нарахування та сплати  єдиного соціального внеску, земельного податку  та  податку на нерухомість.

  Юрій Загоровський,  перший заступник управління Пенсійного фонду України у Горохівському районі,  розповів роз’яснення обчислення  трудового стажу особам, котрі працювали за цивільно-правовими договорами. 

  Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак   відзначив активну співпрацю  щодо  організації  оплачуваних робіт  на паритетних умовах  за кошти  Фонду   загальнообов’язкового  державного соціального страхування України на випадок безробіття   та  місцевих бюджетів, оскільки організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру займає одне з провідних місць у заходах активної політики державної служби зайнятості.Було звернуто увагу голів територіальних громад на індивідуальний підхід при визначені видів та прийнятті рішень про види оплачуваних громадських робіт, що є суспільно – корисними для окремої територіальної одиниці   Про розуміння    взаємної вигоди    щодо  фінансової підтримки  осіб в період пошуку роботи  та користі у проведенні громадських робіт   щодо благоустрою, впорядкування  територій   рідного населеного пункту.

  Навчались усі   служби  спільно,  бо лише  спільні  завдання  та координація зусиль  будуть  результативними у вирішенні питань соціальної захищеності громадян.

   

  Проблеми луганчан

  DSCN74051 вересня в День знань директор Горохівського районного центру зайнятості Ірина Рабінська разом із фахівцем з питань зайнятості Тетяною Янюк та спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Русланою Луцюк відвідали сім’ю Северіної Ірини Євгенівни, яку доля закинула в наш район із міста Лутугино Луганської області через бойові дії. Професійна швачка, яка багато років пропрацювала в рідному місті за фахом, змушена була покинути разом із 12-річною донькою Веронікою житло і роботу і шукати мирного життя в західному регіоні.

  В Горохові майже одразу знайшла роботу на підприємстві «Вікторія голд», але через кризу підприємство скоротило кількість працюючих і Ірина  в пошуках роботи звернулася до служби зайнятості.  Ознайомившись із переліком послуг, які запропонував фахівець із працевлаштування, обдумує питання щодо перекваліфікації.

  Цікавою була розмова із семикласницею Веронікою, в якої в ході надання профорієнтаційних послуг виявився неабиякий хист до творчості, особливо до малювання. А в майбутньому дівчинка мріє стати перукарем.

   

  ІНФОРМАЦІЯ МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИСТЕМИ НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

   

  Міністерство соціальної політики України – є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми; відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері протидії торгівлі людьми, викорінення передумов торгівлі людьми, зокрема щодо попередження насильства в сім'ї та дискримінації за ознакою статі, підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі людьми, координацію та контроль за діяльністю закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

  На виконання Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, прийнятого у 2011 році створена система протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждалим особам:

  • діє Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2015 року; 
  • затверджено порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, порядок взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено порядок виплати одноразової матеріальної допомоги постраждалим особам;
  • затверджено стандарти надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми, методичні рекомендації для державних службовців, які працюють з постраждалими;
  • затверджено програму навчання спеціалістів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми;
  • затверджено методичні рекомендації щодо надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми для використання в роботі державних службовців;
  • в структурі Міністерства внутрішніх справ діє окремий підрозділ – Департамент боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми;
  • в кожній місцевій державній адміністрації визначено структурний підрозділ, відповідальний за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
  • в усіх регіонах діють місцеві координаційні ради з питань протидії торгівлі людьми;
  • налагоджена тісна співпраця з міжнародними та громадськими організаціями, які працюють у цій сфері.

  Станом на 22.07.2015 Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми,  серед яких 88 - громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації).

  За статтю - 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей.

  За видами експлуатації: 42 випадки - трудова експлуатація, 24 випадки - сексуальна, 19 випадків - залучення до жебракування, 4 випадки - змішана експлуатація, 3 випадки - вилучення органів, 2 випадки - продаж малолітньої дитини.

  Країни призначення (експлуатації): Україна - 37 випадків, Російська Федерація - 37 випадків, Турецька Республіка - 6 випадків, Республіка Польща - 5 випадків, Республіка Молдова - 2 випадки, Республіка Азербайджан - 2 випадки, Держава Ізраїль - 2 випадок, Республіка Сербія - 1 випадок, Грецька Республіка - 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина - 1 випадок.

  Вид торгівлі людьми: внутрішня (всередині країни) - 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) - 63 випадок.

  У 2014 році центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, дипломатичними установами України за кордоном у співпраці з громадськими організаціями надано допомогу 55 особам, які постраждали від торгівлі людьми (та не виявили бажання отримати статус).

  Відповідно до Закону України „Про протидію торгівлі людьми”, особи, які постраждали від торгівлі людьми у разі потреби можуть отримати комплексну психологічну, соціально-педагогічну, соціально-медичну, юридичну, інформаційну, допомогу у працевлаштуванні та перекваліфікації та інші види допомоги в одному з діючої мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або центрів соціально-психологічної допомоги.

  Положеннями затвердженого Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417) передбачено, що особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, може подати до місцевої державної адміністрації за місцем перебування заяву про встановлення відповідного статусу.  За результатами розгляду заяви та інших матеріалів справи, Міністерство соціальної політики України приймає рішення про встановлення або відмову у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. У разі прийняття рішення про відмову у встановленні статусу, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

  Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є основним виконавцем заходів з надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, на які покладені функції з здійснення оцінки потреб постраждалої особи, розробки плану її реабілітації, координації та контролю за його виконанням.

  Також допомогу постраждалі особи можуть отримати в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Діти, які постраждали від торгівлі людьми можуть бути влаштовані до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та притулків для дітей  з метою тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей, які опинились у складних  життєвих обставинах, надання їм комплексної соціальної, психологічної,  педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

  Особа, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, має право на забезпечення особистої безпеки, поваги, а також на безоплатне одержання:

  1) інформації щодо своїх прав та можливостей, викладеної мовою, якою володіє така особа;

  2) медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

  3) тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах  допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

  4) відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку,  встановленому Цивільним кодексом України;

  5) одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

  6) допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

  Іноземець та особа без громадянства, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми на території України, крім передбачених частиною першою цієї статті прав, має також право на:

  1) безоплатне отримання послуг перекладача;

  2) тимчасове перебування в Україні строком до трьох  місяців, який може бути продовжено у разі необхідності, зокрема у зв'язку з їхньою участю в якості постраждалих або свідків у  кримінальному процесі;

  3) постійне проживання на території України в порядку, встановленому законодавством.

  Довідка про статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, є підставою для реєстрації в територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань міграції за місцем проживання особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

   Особа, яка постраждала від торгівлі людьми на території України та громадяни України, які постраждали від торгівлі людьми на території іншої держави мають однакові права.

  Надання допомоги  особі, яка постраждала від торгівлі людьми, не залежить від:

  1) звернення такої особи до правоохоронних органів та її участі у кримінальному процесі;

  2) наявності у такої особи документа, що посвідчує особу.

   

  ДО УВАГИ ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ УЧАСНИКІВ АТО!

  Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню!

  У центрі зайнятості Вам допоможуть:

    знайти роботу – тимчасову або постійну;

    пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

    взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

    отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття;

    започаткувати власну справу;

    взяти участь у семінарах та тренінгах з сучасними методиками.

  В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

   Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  Усі послуги – безкоштовні.

  Інтернет-портали державної служби зайнятості:

  www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.

   Для отримання статусу безробітного та призначення матеріальної допомоги по безробіттю слід подати такі документи:

    паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення громадянина України)

    довідку про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності)

    трудову книжку (за наявності),  цивільно-правовий договір  чи  документ, який підтверджує  період  зайнятості

    документи  про  освіту (за наявності)

    військовий квиток  із зазначенням дати  взяття на облік у військкоматі відповідно до законодавства

  З метою отримання кваліфікованих консультацій та роз’яснень з питань отримання соціальних послуг, матеріального забезпечення демобілізованих із військової служби звертайтесь до Горохівського районного центру зайнятості за адресою 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 46 або телефонуйте на «гарячу» лінію центру зайнятості за телефоном (03379) 2-13-01.

   

  Навчаємо роботодавців разом

  DSCN6720

  3 квітня на базі Горохівського районного центру зайнятості проведено бліц-навчання підприємств, організацій та установ району на тему: «Підтримання конкурентоспроможності на ринку праці демобілізованих працівників, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації».

     Начальник відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення Горохівської райдержадміністрації Анатолій Дмитрук ознайомив присутніх з порядком виплат компенсацій підприємствам, установам та організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваним на військову службу. Усім присутнім  роботодавцям було роздано заяви та звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації.

  Старший державний інспектор Горохівського відділення Нововолинської ОДПІ Тетяна Солтис надала   вичерпні роз’яснення та консультації  про зміни в податковому законодавстві  щодо демобілізованих працівників.

    Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Михайло Козак надав роз`яснення щодо можливостей отримання роботодавцями компенсації витрат єдиного соціального внеску у разі створення нових робочих місць, професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

  Учасники обмінялися думками, отримали корисну та змістовну інформацію.

   

  Відвідування роботодавця - ТзОВ «Горохів-насіння»

  насінн1На сьогодні роботодавець виступає рушійною силою ринку праці. Налагодження конструктивного діалогу та надання  роз’яснень щодо можливостей та переваг співпраці з службою зайнятості в напрямку максимального  охоплення послугами  роботодавця постійно дає результат.

  2 квітня провідний фахівець з питань зайнятості Ігор Момот відвідав одне з ключових підприємств району ТзОВ «Горохів -насіння».

  Основним напрямом зустрічі сталовивчення потреб роботодавця у працівниках. Зокрема направлення зареєстрованих безробітних на роботи тимчасового характеру, тому що це є найшвидшим методом задоволення потреб роботодавця в робочій силі та своєрідним підґрунтям підбору працівників на постійну роботу.

  З початку року 10 осіб працювали на підсобних роботах  з яких троє у другій декаді квітня будуть працевлаштовані на дане підприємство.

  Прокоментовано порядок надання працедавцю компенсації  витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштованих безробітних із особливої категорії громадян, а також за приорітетним видом економічної діяльності. Розглянуто можливість зустрічі спеціаліста по роботі з кадрами ТзОВ «Горохів - насіння» із зареєстрованими по шукачами роботи задля укомплектування вакансій зоотехніка та обліковця.

  Співпраця центрів зайнятості з роботодавцями є відмінним показником злагодженої роботи задля забезпечення працевлаштування незайнятого населення і якісного охоплення послугами усіх гравців на ринку праці.

   

  Кинути виклик обставинам

  еталонЗвільнення з роботи – не трагедія, а можливістьдля пошуку чогось нового, цікавого та перспективного. Це довели троє безробітних Горохівського районного центру зайнятості: Микола Ковальчук, Роман Метелиця та Ігор Мельничук.  У кожного історія своя. Роман  - електромеханік за освітою та з досвідом роботи на ПАТ «Горохівський цукровий завод», останнім місцем роботи Ігоря  була посада тракториста-машиніста у ТОВ «Салікс-Енерджі» та Микола – підсобний робітник.  Зареєструвавшись в центрі зайнятості для пошуку роботи, хлопці не були пасивними, неодноразово приймали участь у громадських роботах, старанно виконували рекомендації  фахівців центру зайнятості. Впертість,  працелюбність, здатність наполегливо шукати роботу згодом дали результат, бо всі троє з хорошої сторони зарекомендували себе у ТзОВ «Еталон» під час громадських робіт та працевлаштувались на підприємство на постійне місце праці кожен за своїм фахом. Три ситуації  безробіття вирішені – чоловіки мають постійну роботу, стабільну зарплату та спілкування в колективі.а для працівників центру зайнятості є найкращим подарунком вдячність людей, котрі з їхньою допомогою  зможуть відчувати себе впевненими та реалізованими у професійному житті.

   

  Краплина   нашої уваги

  госпітТе, що в країні війна, – наша спільна біль і проблема, і кожен із солдат – це наш близький родич, для якого є особливе місце у великій родині. Хлопці, що захищали територіальну цілісність та суверенітет України, мають  повертатися до життя, зміцніти фізично і духовно, стати  активними і задіяними у професійній сфері. І кожен з нас в міру своїх можливостей і компетенції має долучитися і вкласти  свою  лепту.  

  Так, 26 березня фахівці Горохівського районного центру зайнятості відвідали військовослужбовців -учасників АТО, які перебувають на лікуванні та реабілітації   у Луцькому гарнізонному госпіталі.

  Провідний юрисконсульт Горохівського районного центру зайнятості  Роман Мужик, як побратим військовослужбовців, своїм прикладом та   професіоналізмом радо  відгукнувся на  зустріч  з воїнами.  Були  питання  болючі для кожного з них , але важливощо  хлопців турбує  крім  спогадів  про пережиті події в першу чергу  повернення до мирного життя.Тому були актуальними консультації щодо державної підтримки  після закінчення  військової служби,  порядку реєстрації в  службі зайнятості, отримання статусу безробітного та матеріального  забезпечення. Серед найважливіших -  працевлаштування, що  гарантує  підтримку для сім’ї. Зацікавленість та  обговорення  викликали  інформування    фахівців  служби зайнятості Наталії Балакіної  та Алли Шевчук  щодо активних програм зайнятості: можливість започаткування власної справи, здобуття професії чи підвищення кваліфікації.

  Цікавою співрозмовницею на зустрічі була   Надія Загоруйко,  викладач «Зимової агрошколи» за напрямком   розвитку бджільництва.  В   її розповіді були практичні   поради як  перетворити    розведення  бджіл  в домашніх умовах в прибутковий бізнес,  про використання   продукції бджільництва в лікувальних та  оздоровчих цілях.

  На закінчення зустрічі    вручили захисникам  гуманітарну допомогу  продуктами харчування   надану  керівником  ПОСП ім.Шевченка, депутатом обласної ради Андрієм Тураком, керівником     управлінням  агропромислового розвитку  Горохівської райдержадміністтрації Миколою Панасюком  та  колективом  районного центру зайнятості.

  Одна година спілкування, а враження – незабутні. Бо миотримали зворотній зв’язок і відчуття, що були корисними, ми бачили очі хлопців, зовсім юних і вже досвідчених, а в них – віру, впевненість і тверде переконання: «Ми – повернемося, ми – переможемо». 

   

  Заходи

  відділу взаємодії з роботодавцями Горохівського районного центру зайнятості, які будуть проведені у квітні 2015 року. 

  Дата

  Заходи

  Час проведення

   

  Відповідальний

  Запланована

  кількість

  роботодавців

  02.04.15

  Семінар з роботодавцями :

  «Комп’ютерна грамотність обмін звітності між роботодавцем та центром зайнятості електронною поштою»

  14.00

  Момот І.О.

  6

  03.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  14.00

  Козак М.З.

  1

  06.04.15

  Семінар  : «Надання додаткового соціального захисту найбільш вразливим верствам населення на ринку праці» (Про виконання квоти , можливість отримання компенсації єдиного внеску

  14.00

  Василевська Н.В.

  5

  09.04.15

  Семінар з роботодавцями : «Організація навчання та перенавчання за індивідуальним замовленням роботодавця, організація навчання на робочому місці, стажування та його особливості»

  14.00

  Момот І.О.

  7

  14.04.15

  Семінар  : «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру»

  14.00

  Момот І.О.

  6

  16.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  15.00

  Козак М.З.

  1

  20.04.15

  Семінар  : «Надання додаткового соціального захисту найбільш вразливим верствам населення на ринку праці» (Про виконання квоти , можливість отримання компенсації єдиного внеску

  14.00

  Козак М.З.

  7

  23.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  14.00

  Василевська Н.В.

  1

  24.03.15

  Семінар  : «Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру»

  14.00

  Козак М.З.

  6

  27.04.15

  Міні-ярмарок вакансій за участю роботодавця

  15.00

  Василевська Н.В.

  1

  30.04.15

  Семінар з роботодавцями : «Організація навчання та перенавчання за індивідуальним замовленням роботодавця, організація навчання на робочому місці, стажування та його особливості»

  14.00

  Козак М.З.

  6

   

  «Посттравматичний Схід: зігріти душу та повернути віру»

  ФАПВійськові з усієї України, в тому числі з Горохівщини, просто зараз оберігають наші життя. А хто оберігатиме їх  та   надасть  підтримку членам їх сімей? Адже страждають бійці не тільки від «Градів» і поранень. Навіть вдома, у відпустці, у них все ще стоять перед очима стрілянина та загиблі товариші, вони здригаються від незвичних звуків,перебувають у вкрай стресовомустані. Наші військові, повертаючись із зони бойових дій, не відразу готові повернутися у звичайне, мирне життя. Адже  жахіття побаченого та пережитого ще довго не відпускають.Як допомогти своїм героям? Як адаптувати їх до життя? Відповіді на ці запитання спробували знайти на спільному семінарі  фельдшерів району, фахівці Горохівського РЦЗ та психолог відділу освіти райдержадміністрації Світлана Лич. На актуальності проведення цього  семінару-навчання , викликаної сучасними подіями, що відбуваються на сході нашої країни, збільшенням кількості поранених та постраждалих військовослужбовців, багатьом потрібна спеціалізована допомога з відновлення як фізичного так і психологічного здоров’я  наголосила     Галина Майко,  головний   лікар  Горохівського районного центру  первинної медико-санітарної допомоги, депутат обласної ради. Світлана Лич  розповіла про те,  чому зараз необхідно об’єднати зусилля і вміння тих, хто лікує тілесні рани та тих, хто лікує душу. Учасники отримали інформацію по методиках роботи з пораненими  із подолання отриманого стресу, з почуттям провини тощо. Були опрацьовані психологічні засоби відновлення поранених, обговорили аспекти подолання гострих стресових розладів у військовослужбовців-учасників бойових дій, розглянули методи та визначили шляхи подальшої роботи з воїнами, які отримали сильні психологічні травми. Також усі учасники семінару обговорили ряд актуальних питань щодо надання психологічної допомоги членам родин загиблих військовослужбовців та цивільному населенню.

  За час зустрічі спостерігався той факт, що зацікавлених та готових  допомогти всім тим, хто цього потребує, серед присутніх не бракує.  Кожен усвідомив, що навіть найменша увага, бесіда може врятувати не лише чиєсь здоров'я, а й життя. В підсумку бесіди з психологом фельдшери отримали підбірку матеріалів щодо роботи з учасниками АТО та членами їх сімей, контактні телефони психолога та інформаційні буклети від  служби зайнятості.Війна ще не скінчилася. Попереду багато випробувань, а сьогодні наш спільний обов’язок – допомогти тим, хто поруч, хто не злякався дати відсіч ворогу і забезпечити мирне небо над нами.

   

  Зроби добро -  добром вернеться

  ЧЕРВОН ХРЕСТДнями     члени     мобільної   групи з питань   надання послуг  внутрішньо переміщеним особам   Горохівського районного центру зайнятості  відвідали   багатодітну сім’ю   Ставиських,    котра   у  червні минулого року  була змушена  переїхати на  проживання  із   тимчасово  окупованого міста Лутугине  Луганської області.   Сім’я   перебуває  під  постійноюопікою органів  влади,  усіх служб  соціального захисту району ,  церковної общини   та громадських організацій.  Найстарший  син   Віталій , перебуваючи на обліку  в центрі зайнятості  скористався  можливістю  започаткувати власну справу  та  пробує  себе    в організації власного малого бізнесу    по фрезерно-гравірувальній  обробці  матеріалів.

    Студент – випускник  волинського  навчального закладу    уже  вивчає  можливості працевлаштуватись  за    професією  автомеханіка, котру він  здобуває. А трьох  школяриків      зацікавили   різні    вікові  інформаційні  матеріали,  ігри  «Майбутня професія»  та    подарунки,  сувеніри.

  Голова сім’ї Сергій Стависький, котрий перебуває в пошуку роботи  в  центрі зайнятості зацікавився пропозицією  додаткового  заробітку  в участі в оплачуваних громадських роботах  по благоустрою  тепер  уже  рідного  міста.

  Марія Кондратюк, голова  Горохівської районної організації Товариства Червоного Хреста  України    вручила    благодійну допомогу - продукти харчування та предмети   першої  необхідності .

   

  Цілющий «оазис»  для душі і тіла

  DSCN6171Усі ми не раз чули про чудодійні властивості лікування в соляних шахтах. В Україні Меккою такого оздоровлення була підземна алергологічна лікарня в Солотвино, що на Закарпатті.  На заміну природним шахтам прийшли соляні кімнати, в яких шляхом застосування різних соляних порід створюється мікроклімат природних шахт.

  Віднедавна така унікальна соляна кімнатавідкрилась і у нашому місті на базі Горохівської ЦРЛ. Завдяки втіленню ідеї молодого підприємця Олександра Костючка  тарозумінню  вагомості такої ідеї для нашого району з боку головного лікаря  Валерія Коби відтепер оздоровитись та відчути на собі лікувальні властивості мінеральних солей можуть усі, хто був змушений шукати таких методів лікування далеко за межами області.Справжні соляні блоки, привезені із м. Соледар, що вважаються найкращими за лікувальними властивостями скріплені між собою насиченим розчином солі, вбудовані прямо в сіль різнокольорові світильники, які дозволяють поєднати галотерапію з фотолікуванням,  сучасна система вентиляції та кондиціонування, яка дозволяє забезпечити оптимальний рівень вологості і температури.  Відомо, що  така терапія дужедобре впливає на органи дихання, лікує такі хронічні патології, як бронхіальна астма, бронхіти, тонзиліти, фарингіти, синусити, а також покращує кровообіг та збільшує постачання кисню до головного мозку. А ще затишна атмосфера, освітлення, легка музика, заспокійливо впливають на нервову систему та дарують незабутні враження та позитивні емоції.Приваблюють також доступні ціни та система знижок для окремих категорій населення та для учасників бойових дій в зонах АТО.

  Зі слів підприємця Олександра Костючкане раз задумувався над тим, щоб організувати свою власну справу.Остаточне рішення прийняв, коли у пошуку роботи звернувся до Горохівського районного центру зайнятості та дізнався про послугу щодо можливості отримання одноразової матеріальної допомоги на відкриття власної справи, бо це дійсно вагомий стимул і переконливий аргумент, аби  зважитись на важливий крок – підприємництво.  До вибору виду діяльності підійшов відповідально, адже хотілося взятися за таку справу, щоб вона відрізнялася оригінальністю від значної кількості приватних підприємств. Згодом успішно захистив бізнес-план по наданню послуг по оздоровленню та реабілітації населення. І на сьогодні є підстави сподіватись, що започаткована Олександром справа дасть добрий результат, бо є ще ідеї щодо розширення спектру послуг, зокрема випуск соляних світильників та приготування кисневої пінки.

   Бажаємо Олександру успіхів, бути цілеспрямованими та не боятися труднощів. І головне, працювати на перспективу, розвивати свій бізнес і налаштуватися лише на успіх.

   

  Краса душі на полотні

  DSCN6346У наш час багато жінок вміють і люблять вишивати. Вишивають шовковими нитками, бісером, камінням, лелітками.  Саме тому напередодні жіночого свята 3 березня в Горохівський районний центр зайнятості на майстер – клас до Ольги Серединської – майстрині з Берестечката безробітної центру зайнятості були запрошені 16 жінок, які захоплюються вишивкою та прагнуть вдосконалити свої вміння.

  DSCN6351 «У кожну роботу вкладаю частинку своєї душі, – розповідає пані Ольга,- приємно приносити людям радість, чути вдячні слова,  я з задоволенням поділюся досвідом». Майстриня  вважає, що вишивка хрестиком чи бісером – дуже цікаве, хоч і трудомістке заняття, якому, як і будь-якій творчій діяльності, потрібно віддаватися сповна. Але прагнення створювати прекрасні роботи своїми руками було, є і буде. Той, хто захоплений вишивкою, як пані Ольга, знає, чому він любить це заняття – вся справа в процесі творення, коли на твоїх очах відбувається народження краси.Пані Ольга протягом заняття ділилася вміннями та майстерністю, розповіла про види вишивки, навчала правильно поєднувати кольори ниток та бісеру, кожна з учасниць мала можливість власноруч спробувати покласти на полотно хрестики чи бісер.Ще Ольга Серединська  переконана в тому, що мистецтво вишивання може стати для кожної безробітної не лише улюбленим заняттям та хобі, а і  комерційною справою. У кожній людині є щось особливе: у когось – вишивка, у когось – роботи по дереву, малювання, співи. Немає людей без талантів. Їх потрібно просто вчасно помітити і  розвивати.

  Співпраця задля майбутнього

  24 лютого в Горохівському районному центрі зайнятості відбулася нарада на тему «Соціальні послуги неповнолітнім особам».

  DSCN6298Для участі були запрошені директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Поліщук, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей Горохівського РВ УМВС Богдан Скучинський, методист відділу освіти Горохівської райдержадміністрації Валентина Ошуркевич та юрисконсульт служби у справах дітей райдержадміністрації Михайло Мужик. 

  Заступник директора Горохівського РЦЗ Олег Пенцак та спеціаліст з профорієнтації Алла Шевчук проінформували присутніх про соціальні послуги служби зайнятості для молоді, заходи зі сприяння у працевлаштуванні неповнолітніх, розповіли про взаємодію із зацікавленими установами та організаціями. Повідомили про те, що зметою сприяння професійному самовизначенню молоді спеціалісти центру зайнятості надають ряд профінформаційних та профорієнтаційних послуг, ознайомлюють з професіями, що користуються попитом на ринку праці, проводять психодіагностичніобстеження для визначення їх нахилів та здібностей, організовують тематичні зустрічі, тренінги, профорієнтаційні уроки та семінари. За рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття молодь направляється на професійне навчання. Неповнолітні мають можливість скористатися інформаційними матеріалами про навчальні заклади, професії, підприємства. Під час зустрічі обговорювались питання щодо сприяння соціальному становленню та розвитку неповнолітніх та запобіганню негативним проявам в дитячому середовищі, попередження дитячої злочинності та бездоглядності, про що розповів Богдан Скучинський.ІринаПоліщуктаВалентинаОшуркевичпоінформували присутніх про особливості роботи їх установ з неповнолітніми дітьмисиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. Звернули увагу учасників на надання соціальних послуг неповнолітнім, які переселились із тимчасово окупованих територій України та зони проведення АТО і проживають у районі.

     За «круглим столом» відбулася відверта бесіда про проблеми неповнолітніх та методи їх вирішення шляхом співпраці соціальних служб. Також був розроблений план спільних заходів щодо попередження порушень законодавства у сфері зайнятості та дотримання прав неповнолітніх на працю.

        Всі присутні висловили побажання щоб такі зустрічі стали традиційними.

   

   Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

  Державна служба зайнятості готова сприяти

  Вашому працевлаштуванню!

  У центрах зайнятості Вам допоможуть:

  •  знайти роботу – тимчасову або постійну;
  •  взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;
  •  пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;
  •  отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

  В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

  Усі вакансії – у вільному доступі.

   Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

  Усі послуги – безкоштовні.

   Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

  •  інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;
  •  консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;
  •  рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

   Для внесення даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи державної служби зайнятості як шукача роботи та підбору підходящої роботи, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

  •  паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  •  облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

   Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю Вам крім вищезазначених документів слід подати:

  •  трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);
  •  диплом або інші документи про освіту;
  •  військовий квиток (у разі необхідності).

   Якщо Ви вже зареєструвалися в центрах зайнятості Донецької або Луганської області, Ви маєте право продовжувати отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю у будь-якому іншому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

   

  Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

  Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України, або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей

  У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

   

  У разі відсутності трудової книжки.

  Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

  •  необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;
  •  якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, необхідно звернутися до суду для одностороннього припинення трудових відносин.

  Спеціалісти центру зайнятості допоможуть Вам скласти позовну заяву до суду для оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

  Особи, які переселилися з АР Крим та зони проведення АТО, і зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, тощо, отримують статус безробітного за спрощеною процедурою. При цьому допомога по безробіттю до отримання вищезазначених документів та відомостей про страховий стаж призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

  Особи, які переселилися з тимчасово окупованої території АР Крим та звільнилися з роботи, проте не мають трудової книжки або інших документів, що підтверджують періоди зайнятості, реєструються як безробітні на підставі наявних документів. Допомога по безробіттю виплачуватиметься у мінімальному розмірі (554 грн.) до отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж.

  Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

  •  паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
  •  облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);
  •  трудова книжка;
  •  диплом або інші документи про освіту.

  Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

  За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.  Зокрема по Горохівському району :

  Горохів вул..Шевченка, 46   телефони:  (03379)  2-29-20, 2-19-73

   

  Служба зайнятості

  До уваги осіб, котрі вимушено переселені з тимчасово окупованих територій!

  Державна служба зайнятості  готова сприяти вашому працевлаштуванню!

  Вам обов’язково допоможуть:

  -         підшукати підходящу роботу

  -         отримати консультацію і інформацію стосовно сфери зайнятості;

  -         взяти участь у громадських оплачуваних роботах та  роботах тимчасового  характеру ;

  -         пройти професійну підготовку,перепідготовку чи підвищення кваліфікації, зокрема особам,які старші 45 років з видачею ваучера;

  -         отримати статус безробітного.

  За більш детальною інформацією, будь-ласка, звертайтесь до  Горохівського районного центру зайнятості за адресою м. Горохів, вул. Шевченка, 46.

  Контактний телефон (03379) 2-11-73

   

  Усі послуги державної служби зайнятості БЕЗКОШТОВНІ!

  Стимулювання створення нових робочих місць відповідно до Закону України "Про зайнятість населення"

  Закон України "Про зайнятість населення" від 5 липня 2012 року № 5067-VI (далі — Закон) набув чинності 1 січня 2013 року. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття.

  Одна з цілей Закону – стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Це відтворено у статтях 24, 26, а також у частинах 2 і 3 статті 27.

  Роботодавці, які працевлаштовують на новостворені робочі місця молодь як на перше робоче місце, а також безробітних віком від 50 років та громадян інших уразливих на ринку праці категорій, отримують компенсацію у розмірі єдиного соціального внеску, сплаченого за працевлаштованого безробітного. Вона надається на один рік за умови незвільнення працівника протягом наступного року, але у разі звільнення роботодавець повертає отримані кошти у повному обсязі або працевлаштовує на це робоче місце іншого безробітного (ст. 26 Закону). Статтею 14 Закону визначені певні категорії громадян, що мають преференції у працевлаштуванні. За них здійснюватиметься компенсація єдиного внеску. До цих категорій громадян відносяться:

  – один з батьків або особа, яка їх замінює і:

  – має на утриманні дітей віком до 6 років;

  – виховує без одного з подружжя дити­ну віком до 14 років або дитину-інваліда;

  – утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

  – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

  – особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

  – молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (про­тягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка впер­ше приймається на роботу;

  – особи, яким до настання права на пен­сію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV залишилося 10 і менше ро­ків;

  – інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

  На виконання Закону прийнятий Порядок, що регулює цю статтю, квотні категорії громадян, які визначено Законом, критерії приналежності до цього виду квот, документи, що підтверджують дію цієї квоти, а також період, протягом якого квота діятиме.

   

  Вам за 45 ? Скористайтесь можливістю  отримати ваучер на навчання.

  Для реалізації  положень нового Закону України «Про зайнятість  населення» 4 квітня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження  Порядку видачі  ваучерів для підтримання конкурентоспроможності  осіб на ринку праці»  від 20 березня 2013 року №207.

  Згідно  норм  вище вказаного Порядку претендувати на ваучер можуть як безробітні, так і той хто працює, але прагне підвищити свій професійний рівень або здобути іншу професію. Для цього необхідно звернутися до відповідного центру зайнятості. Такий напрямок освіти передбачає як  стаціонарну, так і заочну форми навчання.

   Обов’язкові умови для бажаючих осіб: вік - 45 років і більше, наявність 15 років страхового стажу, професійно – технічної або вищої освіти ( не важливо якого напрямку). Більше обмежень не має. Щорічно до 1 лютого Міністерство й науки України подаватиме список навчальних закладів, які мають ліцензії на затверджений перелік професій. Ці спеціальності теж щорічно до 1 листопада формує Міністерство економічного розвитку й торгівлі відповідно до запитів ринку. Зараз особливо затребувані  спеціальності технічного спрямування. Вартість одного ваучера на весь термін навчання сьогодні сягає 11 тис. 470 грн , тобто 10 прожиткових мінімумів.  Після отримання ваучера  особа протягом 90 діб має його використати: знайти навчальний заклад  ( за наданим переліком), укласти договір і принести в центр зайнятості платіжну квитанцію. Якщо сума більша, ніж вартість ваучера, її оплачує або зацікавлений роботодавець, або сама особа, яка проходитиме курс  підготовки. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності. До прикладу,  на бджоляра ( вартість – понад 3 тис. грн..)- приблизно 5 місяців, робітник фермерського господарства ( вартість – 9.5 тис. грн.) – 10 місяців тощо. Відповідно здобуття вищої освіти займе більше часу і коштуватиме дорожче.

   За додатковою та детальною інформацією  звертайтеся  до районного центру зайнятості  за адресою :м.Горохів, вул.Щевченка, 46 та тел.2-29-20, 2-19-73.

   

  Співбесіда. Коли і як потрібно говорити з працедавцем.

   Люди, які прагнуть знайти роботу, шукають зустрічей із роботодавцями...

  Алло, ви мене чуєте?...

  Пошук роботи по телефону – один із способів потрапити на співбесіду. Телефонна розмова має викликати у працедавця бажання зустрітися з вами. Готуючись до неї, слід продумати всі запитання, які б ви хотіли поставити наймачеві, покласти біля телефону своє резюме і вибрати сприятливий час для дзвінка. Понеділок і вівторок можуть виявитися досить невдалими днями для телефонних розмов – люди лише входять в робочий ритм. Контактний настрій переважає у середу та четвер. В п´ятницю людина психологічно налаштована на відпочинок. Важливим є не тільки день, а й час дзвінка. Найкраще телефонувати об одинадцятій годині ранку, або з чотирнадцятої до п´ятнадцятої години. В розмові використовуйте слова "мені необхідно", "мені потрібно" і уникайте фраз, які виражають сумнів. Домовившись про зустріч, занотуйте дату, час, місце зустрічі та ім´я людини, з якою необхідно зустрітись.

  Що ви на це скажете?...Співбесіда з працедавцем є основним методом відбору кандидатів при влаштуванні на роботу. Перед співбесідою забезпечте себе інформацією про підприємство, на яке вас запрошено. Підготуйте копії всіх необхідних документів. Більшість працедавців задають майже однакові питання, тому бажано заздалегідь підготувати гарні відповіді.

  - "Чому ви прийшли саме в нашу компанію? Що вас приваблює?"

  - "Чому мені потрібно прийняти вас на роботу?"

  -"Як ви уявляєте своє становище через три-п´ять років?"

  На останнє запитання краще відповідати, що хотіли б працювати у тій же рганізації, але на більш відповідальній посаді. "Які зміни ви хотіли б внести у роботу організації, якщо будете прийняті на дану посаду?". Необхідно проявити ініціативу, але не перестарайтесь: готовність не залишити каменя на камені буде зайва.

  Розкажіть про себе... Це шанс гарно себе представити як фахівця. Працедавець шукає працівника, який МОЖЕ виконувати роботу, тобто має відповідну кваліфікацію, досвід, а також ХОЧЕ це робити. На такму бажаному для вас вакантному місці він хоче бачити відповідальну, сприйнятливу до критики, дисципліновану людину, яка вміє слухати і розуміє, що їй кажуть. Ваше завдання – підготувати розповідь, яка доведе наявність у вас перерахованих якостей.

  На яку зарплату ви розраховуєте?Назвіть суму, яка буде для вас достатньою і відповідатиме можливостям та нормам організації. Дуже часто працедавець цікавиться, чи є у вас питання щодо вашої майбутньої роботи. Ніколи не відповідайте, що питань немає. Це зашкодить вашому іміджу. Розпитуйте про режим роботи та відпочинку, кар´єру, "техніку", традиції просування службовими сходами тощо.

  Ваша поведінка під час співбесіди. Прийшовши до офісу, будьте з усіма ввічливими та терплячими. Відрекомендуйтесь на початку співбесіди та зачекайте на запрошення присісти. Тримайтесь вільно, але офіційно. Про плани щодо народження дітей, серйозні матеріальні труднощі, недоліки попередніх роботодавців, проблеми зі здоров´ям краще не згадувати.

   

  Які послуги надає молоді служба зайнятості
  •         - Консультування щодо гарантій держави в сфері зайнятості неповнолітньої молоді.
  •         - Сприяння у підборі підходящої роботи, працевлаштування відповідно до професійної підготовки , освіти та потреб ринку праці, у тому числі на заброньовані робочі місця та шляхом надання дотацій роботодавцям.
  •         - Консультацію з професійної орієнтації.
  •         - Профтестування щодо підбору підходящої роботи.
  •         - Професійне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації у відповідності з потребами ринку праці за направленням служби зайнятості.
  •         - Участь в оплачуваних громадських роботах.
  •         - Сприяння у започаткуванні власної справи.
  •         Для розширення можливостей працевлаштування молоді державна служба зайнятості проводить такі заходи, як «Ярмарок вакансій для молоді», «День зайнятості молоді», «День відкритих дверей навчальних закладів» тощо.
  •         Для забезпечення повної інформації про послуги державної служби зайнятості працює інформаційно-довідкова інтерактивна багатоканальна телефонна система:0-800-50-50-60

   

  Якщо Ви залишилися без роботи або бажаєте змінити місце роботи – звертайтеся до будь-якого центру зайнятості України.

  Якщо Ви завітали вперше - зверніться до диспетчера-консультанта. Він пояснить як користуватися інформаційними матеріалами та технічними засобами, що розміщені у центрі зайнятості.             У секторі самостійного пошуку роботи Ви маєте можливість самостійно знайти інформацію про вільні робочі місця (розмір заробітної плати, характер та режим роботи, професійні вимоги до кандидатів) і вибрати кращі варіанти свого працевлаштування.

  Якщо в секторі самостійного пошуку роботи Ви не знайшли необхідної інформації, диспетчер спрямує Вас до спеціаліста з працевлаштування, який допоможе підібрати підходящу роботу з урахуванням Ваших кваліфікаційних характеристик та побажань.

   Також, спеціалісти центрів зайнятості:

  •   -          нададуть індивідуальні консультації щодо перспектив Вашого працевлаштування;
  •   -          у разі неможливості працевлаштування за фахом допоможуть зорієнтуватися у виборі чи   зміні професії;
  •    -          допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо результативного пошуку роботи та технікою самопрезентації роботодавцю;
  •    -          запропонують відвідати тематичні або загальні постійно діючі семінари та тренінги;
  •    -          нададуть профінформаційні послуги та індивідуальні консультації з професійної орієнтації.  

        Звертайтесь до державної служби зайнятості – ми працюємо для Вас!

   

  Інформація

  для громадян, які приїхали
  з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

   

         Для продовження отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого органу соціального захисту населення або управління Пенсійного фонду України в зручний для Вас час.

  Основні документи, які необхідно мати при собі (при наявності):

  - паспорт;

  - посвідчення отримувача  пенсії, допомоги, пільговика;

  - довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

  Компетентні органи Вам також нададуть допомогу у розселенні, медичному обслуговуванні, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладів, а також сприятимуть у працевлаштуванні.

  З усіх питань, які хвилюють Вас на даний час, Ви можете звернутися за телефоном «гарячої лінії»:

  0800 507 309

  Крім того, для отримання допомоги ви можете звернутися на «гарячу лінію»:

  Пенсійного фонду

  0800 503 753

  Державного центру зайнятості

  0800 505 060

  730 – з мобільного телефону

  Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

  0800 501 892

  телефон довіри Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

  0800 501 383

  Додаткову інформацію можна отримати на сайті Мінсоцполітики України: www.mlsp.gov.ua

  Додаток 2

  ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОДЕРЖУВАЧІВ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ,

  які приїхали для тимчасового перебування
  з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

              Для вирішення питань отримання допомоги по безробіттю Вам необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості.

  Основні документи, які необхідно мати при собі

  (при наявності):

  -         паспорт громадянина України;

  -         трудова книжка;

  -         облікова картка платника податку (довідка про присвоєння ідентифікаційного номера);

  -         документ про освіту.

  За додатковою інформацією звертайтесь за адресою:

  № п\п

  Найменування

  центру зайнятості

  Адреса

  Контактний телефон

  1

  Горохівський районний центр зайнятості

  М. Горохів

  Вул.. Шевченка 46

  0337921301

  2

  Волинський обласний центр зайнятості

  м. Луцьк

  вул. Богдана Хмельницького, 3а,

  43025

  (0332) 72-52-40

  Уважаемые крымчане!

  Государственная служба занятости готова содействовать Вашему трудоустройству или назначению и выплате пособия по безработице не зависимо от регистрации Вашего места проживания!

  Вам обязательно помогут в:

  •         поиске подходящей работы – временной или постоянной;
  •         получении информации и консультаций по вопросам  занятости, организации предпринимательской деятельности;
  •         участии в оплачиваемых общественных и временных работах;
  •         в обучении новой профессии, профессиональной переподготовке или повышении квалификации.
  •         паспорт гражданина Украины;
  •         учетную карточку налогоплательщика (справку о присвоении идентификационного номера);
  •         трудовую книжку (при наличии);
  •         документ об образовании (при наличии).

  Для Вашей регистрации в центре занятости следует иметь:

  Государственная служба занятости все услуги предоставляет БЕСПЛАТНО.

  Для получения более детальной информации обращайтесь

  в любой наиболее удобно расположенный для Вашего посещения центр занятости.

  Воспользуйтесь бесплатными сервисами государственной службы занятости:

  информационно-справочной телефонной системой

  0-800-50-50-60 (со стационарного телефона) или

  730 – с мобильного телефона

  Интернет-порталами:

  www.dcz.gov.ua или  www.trud.gov.ua

  Государственная служба занятости всегда готова помочь Вам!

  Переглядів 8061 Останнє редагування Вівторок, 23 січня 2018 16:08
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Горохівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Горохівській райдержадміністрації.
  Адреса: 45700, м. Горохів, вул. Шевченка, 17, тел. (03379) 2-15-02, факс 2-11-52, E-mail: info@goradm.gov.ua
  © 2014 goradm.gov.ua