Державна міграційна служба продовжує працювати!
З 15 березня територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ В БЕЗПЕЧНИХ РАЙОНАХ, де не ведуться активні бойові дії, відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання.
Не перевантажуйте мобільні мережі, щоб залишатися постійно на зв’язку
Щодня наша армія дає відсіч окупантам на всіх напрямках, а оператори та провайдери продовжують забезпечувати українців мобільним зв'язком та інтернетом. А також відновлювати мережі в тих районах, де це можливо. Але, щоб зв’язок працював стабільно, закликаємо українців зменшити навантаження на мобільні мережі.
Поради психолога: синдром «Провини вцілілого» під час війни
У воєнний час складно зберігати стабільний психологічний стан, однак важливо пам’ятати, що це нормальні відчуття в таких умовах. Під час війни провину відчувають усі (!), хто безпосередньо не задіяний у порятунку країни. Війна – це, крім усього, атака на особистість. Не дозволяйте їй знищити вас морально!
Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд розширив можливості для людей отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Змінами передбачено, що у період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки може звернутися до територіальної громади або ЦНАПу. В подальшому також передбачена можливість подавати звернення про включення інформації до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб через Портал Дія.
Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій людей з інвалідністю і їхніх супроводжуючих
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що за ініціативою Мінсоцполітики Уряд спростив процедуру перетину кордону для окремих категорій людей з інвалідністю і супроводжуючих їх осіб, а також посилив контроль за виїздом дітей з вразливих категорій. Згідно з рішенням Уряду, люди з інвалідністю мають право перетинати держкордон за наявності: довідки до акту огляду МСЕК, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.
Президент ініціював продовження воєнного стану ще на місяць - проект закону внесено до Верховної Ради України
ЧАТИ ДОПОМОГИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ У ЄВРОПІ
Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Румунія, Словаччина, Кіпр, Іспанія, Бразилія, Франція, Чехія, Італія, Швейцарія, Швеція, Данія, Польща, Словенія, Португалія, Латвія та Україна - зібрані сервіси, якими можуть скористатись біженці за кордоном та внутрішньо переміщені особи у наші державі.